м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як працювала опікунська рада при органі опіки та піклування Сумської міської ради у 2021 році: підведені підсумки роботи
На цьогорічному першому засіданні, що проходило 5 січня, опікунська рада при органі опіки та піклування Сумської міської ради підвела підсумки роботи за 2021 рік. Засідання проходило під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віри Мотречко.
Всього ж у 2021 році опікунська рада провела 11 засідань та розглянула 56 заяв, які стосувалися питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами, у тому числі скарг на дії опікунів, укладання правочинів із нерухомим майном недієздатних тощо. Представники органу опіки та піклування були залучені до 97 судових засідань. Як наслідок, над 27 особами встановлено опіку, надано 14 дозволів на укладання правочинів із нерухомим майном недієздатних задля покращення житлово-побутових умов та захисту майнових прав підопічних. Реєстр недієздатних повнолітніх осіб, до якого внесено відомості про 429 осіб, оновлюється та підтримується в актуальному стані, оновлення також вносяться до Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Проведено 442 обстеження житлово-побутових умов проживання недієздатних осіб, 753 громадянам надано методичну допомогу, видано 43 посвідчення опікуна. На сьогоднішній день опрацьовано питання надання звітів щодо виконання опікунських обов’язків за 2021 рік із 258 опікунами, за результатами проведеної роботи отримано 148 звітів. Робота в цьому напрямку триває.
На підставі проведеної роботи та опрацювання проблемних питань, внесені пропозиції про надання підтримки у рамках програми «Милосердя». Відтак, за кошти бюджету громади 5 опікунів, у яких під опікою перебуває двоє повнолітніх недієздатних осіб, отримали одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 17 690,00 грн. (по 2994,00 грн. на сім’ю).
Серед поточних питань, на засіданні опікунська рада розглянула 3 заяви від громадян щодо встановлення опіки, визначила кандидатури опікунів над повнолітніми недієздатними особами та надала відповідні пропозиції органу опіки та піклування Сумської міської ради.
ДОВІДКОВО:
✅засідання опікунської ради проводяться кожен перший вівторок місяця
✅методичну допомогу з питань, що входять до компетенції опікунської ради, можна отримати за телефонами 788-888 (багатоканальний), 787-147
✅документи можна подати через засоби поштового зв’язку: електронна адреса dszn@smr.gov.ua, адреса для листування – 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, або ж залишити у спеціальних скриньках, які розташовані на І поверсі адмінбудівлі по вул. Харківcька, буд. 35.