м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як отримати «Пакунок малюка» під час воєнного стану

В умовах воєнного стану департамент продовжує роботу щодо  реалізації пілотного проекту Уряду із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Якщо в пологовому будинку батьки новонародженої дитини не отримали «пакунок малюка» у зв’язку з його відсутністю у день виписки, то не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини можуть отримати  його за місцем проживання/перебування дитини. У разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я отримувач має право звернутися за отриманням «пакунка» протягом року з дня народження дитини.

Батькам, які мешкають на території Сумської міської територіальної громади, необхідно звернутися до департаменту та подати наступні документи:

  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • копія документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я;
  • документ, що засвідчує особ;
  • внутрішньо переміщеним особам необхідно надати довідки про взяття на облік.

Батьки мають право самостійно визначити: отримувати «пакунок малюка» чи грошову компенсацію його вартості.

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. Розмір грошової компенсації «пакунку малюка» з 1 липня 2022 року становить – 6 603 гривні.

Виплата такої компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на будь-який рахунок, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Для оформлення надаються наступні документи:

  • заява;
  • копія свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров’я (за відсутності свідоцтва про народження дитини);
  • копія рішення про встановлення опіки, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для опікунів, патронатних вихователів, прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу).

Подати заяву для отримання грошової компенсації «пакунок малюка» можна онлайн, заповнивши заяву особисто одним із батьків на порталі «Дія», (вкладка єМалятко за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko).

З початку 2022 року пологовими будинками міста видано 527 «пакунків малюка».

Департаментом у вересні поточного року було видано 7 «пакунків малюка», в наявності залишається 4 пакунки.

Довідкова інформація за телефонами: 788-888, 787-123, 050-407-81-99, 050-407-81-02.