м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян

Відповідно до Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785 грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», а саме: колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилось 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, які визнані особою з інвалідністю від загального захворювання та трудового каліцтва та з інших причин (далі – колишнім малолітнім в’язням), за місцем їх реєстрації один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;
  • особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 7 Порядку середня вартість для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік»  установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на 01.01.2019 року у розмірі 1497,00 грн.

Отже, в поточному році особи з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи отримують 524,00 грн., ІІІ групи – 393,00 грн.

Довідково: компенсація замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування вже перерахована 35 особам з інвалідністю внаслідок війни  на загальну суму 15,9 тис. грн. та 47 – внаслідок загального захворювання та з дитинства на суму 32,01 тис. грн.

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування від 07.02.2007 № 150.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю внаслідок війни, та на дітей з інвалідністю.

Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки виплачується особам з інвалідністю, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування проводиться на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства, що визначає право осіб з інвалідністю на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах (округлених до однієї гривні):

  • особам з інвалідністю I та II групи – 75 відсотків, особам з інвалідністю III групи – 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік»  установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на 01.01.2019 року у розмірі 1497,00 грн.

Отже, в поточному році особи з інвалідністю І і ІІ групи – отримують 393,00 грн., ІІІ групи – 262,00 грн.

Довідково: компенсація замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування вже перерахована 51 особі внаслідок загального захворювання та з дитинства на суму 17,3 тис. грн.

Як отримати компенсацію?

Необхідно звернутися до громадської приймальні департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35 (каб. 135, робочі місця № 13, № 14, тел. 63-54-97, 60-45-06, 0504078199).

За більш детальною інформацією необхідно звернутися до управління у справах осіб з інвалідністю та соціального обслуговування громадян департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35,  каб. 122. Контактний телефон   тел. 60-45-52.