м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як отримати грошову компенсацію вартості «пакунку малюка»

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання разової натуральної допомоги «пакунок малюка». Його можна отримати впродовж 30 днів після народження дитини.

У разі неотримання «пакунка малюка» з не залежних від батьків причин, вони можуть звернутися за грошовою компенсацією вартості натуральної допомоги «пакунок малюка».

Для тих батьків, хто віддає перевагу грошовій компенсації, вже з 1 липня 2021 року її виплата проводитиметься за вибором батьків (замість разової натуральної допомоги «пакунок малюка»).

Розмір грошової компенсації вартості «пакунку малюка» становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років (з 01.01.2021 – 5763,00 грн.), установленого на дату подання заяви.

Важливо! Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців із дня народження дитини. 

Щоб отримати грошову компенсацію вартості «пакунку малюка», батькам необхідно подати наступні документи:

  • заяву (https://dszn.smr.gov.ua/zayava-pakunok-malyuka/);
  • копію паспорта;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
  • довідку з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка»;
  • соціальний рахунок, відкритий виключно у відділенні АТ КБ «ПриватБанк» (використовується для придбання дитячого одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль).

У період дії карантинних заходів батькам новонароджених дітей рекомендуємо направляти всі необхідні документи поштовим відправленням на адресу департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, буд. 35, м. Суми, 40035) або залишити їх у скриньці, яка розташована в фойє адміністративної будівлі департаменту (м. Суми, вул. Харківська, 35).

         Телефони для додаткових консультацій: 788-888, 050 407-81-99.