м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як отримати довідку ВПО в Сумах

Внутрішньо переміщена особа (ВПО) – це громадянин, якого змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту чи тимчасової окупації.

Для отримання довідки ВПО необхідно звернутися із заявою про взяття на облік (форма затверджена Мінсоцполітики) до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, буд. 35).

Заява подається внутрішньо переміщеною особою (в тому числі неповнолітніми дітьми, віком 14-18 років) особисто, а малолітніми дітьми (до 14 років), недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежена, – через законного представника.

Під час подання заяви про взяття на облік заявник пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, та/або свідоцтво про народження дитини.

Якщо в поданому документі відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення в зв’язку з вищезгаданими обставинами, необхідно надати докази, що підтверджують факт проживання на цій території на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення.

Наприклад:

  • військовий квиток із відомостями щодо проходження військової служби;
  • трудову книжку з записами про трудову діяльність;
  • документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
  • документ про освіту або довідку з місця навчання;
  • медичні документи тощо.

Отримати статус ВПО також можуть:

– студенти, які здобували освіту та були зареєстровані в гуртожитках. Після зняття з реєстрації вони мають право на отримання довідки, якщо не бажають повернутися до попереднього місця проживання;

– громадяни, які відбували або відбувають покарання в місцях позбавлення волі, зареєстровані на відповідній території на дату виникнення обставин (отримати довідку можна після звільнення, якщо не бажають повертатися до попереднього місця проживання);

– військовослужбовці, які проходили військову службу та були зареєстровані на відповідній території (не розповсюджується на військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу).

Прийом внутрішньо переміщених осіб проводиться за попереднім записом за телефонами (в тому числі для консультацій):

багатоканальний номер 788-888;

  • додаткові номери 787-122, 787-123, 050-407-81-99.