м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як отримати допомогу в зв’язку з вагітністю та пологами непрацюючим жінкам

Право на отримання грошової виплати в зв’язку з вагітністю та пологами має кожна вагітна жінка (в тому числі й неповнолітня), яка не застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Грошові виплати призначаються на весь період декрету та становлять 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Триває відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами 126 днів: із них 70 календарних днів до пологів та 56 днів після.

Проте в разі виникнення ускладнень під час пологів або народження двох чи більше дітей тривалість післяпологової відпустки збільшується до 70 днів. Таким чином «декретні» нараховуватимуть за 140 календарних днів.

Розмір допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами непрацюючим жінкам у 2021 році становить:

Для оформлення допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами подаються  наступні документи:

  • заява вагітної жінки про надання допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; (https://dszn.smr.gov.ua/blanki-zayavi-ta-deklaratsiyi-dlya-sotsialnoyi-dopomogi/)
  • листок непрацездатності – видається жіночою консультацією, в якій вагітна стоїть на обліку;
  • довідка з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається;
  • довідка з міського центру зайнятості щодо перебування чи не перебування на обліку;
  • довідка з банку про відкриття рахунку для отримання соціальних виплат;
  • довідка з органу соціального захисту населення про те, що допомога за місцем реєстрації не призначалася (якщо подається заява за місцем фактичного проживання);
  • копія паспорту;
  • копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • копія трудової книжки.

Варто зазначити, що звернутись за допомогою можна не пізніше 6 місяців із дня закінчення відпустки в зв’язку з вагітністю і пологами.

Паперові документи можна надіслати поштовим відправленням за адресою: 40035, м. Суми, вул. Харківська, 35, або в період дії карантину залишити в скриньці на вході до адмінібудівлі департаменту соціального захисту населення – вул. Харківська, 35.

За більш детальною інформацією щодо порядку оформлення допомоги звертайтесь за багатоканальним телефоном: 788-888 та за телефонами для консультацій: 787-116, 787-124, 050-07-81-99.