м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як на минулому тижні працював департамент соціального захисту населення: виплата соціальних допомог, субсидій, стипендій

Департамент, як і раніше, продовжує роботу в режимі, організованому в умовах карантину: особисті прийомі громадян з питань соціального захисту директором та заступниками директора здійснюються в рамках «прямої телефонної лінії»; документи приймаються за допомогою пошти або через електронні сервіси. Виплати всіх видів дежавних і міцевих допомог проведено вчасно і в повному обсязі.

Звертаємо увагу отримувачів усіх видів державнихх соціальних допомог, пільг, субсидій та компенсацій, які отримують їх за місцем проживання на відділеннях зв’язку! Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2021 №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України». Вимогами постанови передбачено, що з 1 вересня 2021 року змінюється спосіб виплати грошової допомоги – пенсіонери мають визначитися, через який банк отримувати пенсію. Адже виплата буде здійснюватися на поточні рахунки одержувачів, відкриті в уповноважених банках. Лише незначна частина пенсіонерів з 1 вересня матиме право одержувати виплати за місцем фактичного проживання, а саме: особи з інвалідністю І групи; особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду; особи, які досягли 80-річного віку, та одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Інші одержувачі грошової допомоги, які отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому, до 01.09.2021 повинні обрати один із уповноважених банків для здійснення подальшої виплати допомоги.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір та не повідомлять цю інформацію департаменту, виплата грошової допомоги з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк».

Щодо 353 субсидіантів, які вчасно не отримали кошти субсидії за лютий 2021 року на відділеннях зв’язку, опрацьовується інформація АТ «Укрпошта». Невиплаченої субсидії повернуто на суму 312,2 тис. гривень. Із заявниками проводиться робота щодо з’ясування причин не отримання субсидії, визначення подальшого способу виплати державної допомоги.

880 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу за квітень 2021 року на 1,2 млн. гривень для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

1 389,4 тис. гривень перераховано трьом закладам вищої та трьом закладам фахової передвищої освіти для виплати 716 студентам соціальної стипендії за квітень.

1 879,9 тис. гривень КП «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян.

84,7 тис. гривень за кошти бюджету Сумської міської територіальної громади відшкодовано витрат підприємств-надавачів послуг за надані в березні пільги з оплати послуг зв’язку.

10,4 тис. гривень відшкодовано за І квартал 2021 року витрат на оплату послуг із доступу до інформаційної мережі Інтернет 57 особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю.

20,4 тис. гривень власникам автостоянок компенсовано за вартість послуг із зберігання в січні-березні транспортних засобів 20 водіїв з інвалідністю та водіїв, які перевозять осіб з інвалідністю.

989,3 тис. гривень за рахунок коштів, передбачених у бюджеті громади на виконання виборчих програм і доручень виборців, 71 сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу.

3 сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю з вадами слуху, надано матеріальну допомогу для придбання слухових апаратів на загальну суму 126,3 тис. гривень. До речі, це відбулося вперше – за результатами врахування пропозицій учасників електронних консультацій до проєкту бюджету Сумської міської територіальної громади на 2021 рік.

636 «чорнобильцям» 1-ї категорії (по 500 гривень) та 1 062 «чорнобильцям» 2-ї категорії (по 300 гривень) виплачено допомогу, для чого з бюджету громади виділено 636,6 тис. гривень  – з нагоди 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС .

Також розпочато виплату разової матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії І, та дітям, інвалідність яких пов’язана з наслідками ЧАЕС. На минулому тижні перераховано кошти 2 дітям з інвалідністю, 35 особам з інвалідністю І групи та 21 особі з інвалідністю ІІ групи на 63,8 тис. гривень (по 1 100 гривень кожному).

36 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають за адресою: м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 165, відшкодовано вартість спожитих житлово-комунальних послуг за березень 2021 року на загальну суму 55,6 тис. гривень.

Розпочато виплату разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни. Так, відповідно до переліку осіб, які є пенсіонерами Сумського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області та Головного управління ПФУ в Сумській області, перераховано дану допомогу 5 747 ветеранам війни на 8 925,6 тис. гривень, а також 3 942,2 тис. гривень перераховано на спеціальні рахунки військових частин, установ та організації для виплати допомоги 2 644 особам за місцем їх служби. При цьому зауважуємо, що Міністерством соціальної політики України профінансовано для виплати даної допомоги коштів із розрахунку здійснення її в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2021 №325, які знов суперечать розмірам допомоги, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Також кошти надійшли не в повному обсязі та на сьогодні ще залишаться непрофінансованою виплата допомоги для 568 ветеранів війни на 846,9 тис. гривень.

Крім вище зазначеного, за минулий тиждень 3 097 послуг надано з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 054 консультації з усіх питань соціального спрямування.