м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як минув робочий тиждень департаменту в умовах карантину

Незважаючи на карантинні обмеження, департамент соціального захисту населення в повному обсязі виконує покладені на нього обов’язки та повноваження. Загалом протягом минулого тижня департаментом надано 1 298 соціальних послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

За рахунок субвенцій з держбюджету проведено фінансування:

– частково перераховано щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування 381 громадянину, постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, за вересень 2020 року. Виплату компенсації «чорнобильцям» І та ІІ категорії, кошти яким не було перераховано, буде проведено після надходження фінансування з держбюджету.

– за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті в приміському сполученні АТ «Укрзалізниця» профінансовано на суму 83,3 тис. гривень.

Виконувалися програми соціального спрямування міської територіальної громади:

– трьом багатодітним сім’ям, діти з яких у 2020 році вступили до закладів вищої освіти, перераховано допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

– 74 громадянам виплачені додаткові щомісячні соціальні виплати за жовтень на загальну суму 125,1 тис. гривень: 6 особам, яким виповнилося 100 і більше років; 28 особам з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років; одній особі з інвалідністю І групи з дитинства, майстру спорту України; чотирьом ветеранам підпільно-партизанського руху та одному учаснику бойових дій, який захищав та визволяв місто у період Другої світової війни; 6 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа учасників бойових дій в Афганістані та 14 членам сімей загиблих в Афганістані воїнів-інтернаціоналістів; 13 дітям з інвалідністю, хворим на фенілкетонурію, та одній дитині, хворій на бульозний епідермоліз.

– 24 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІ категорії, перераховано разову матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень.

– 6 Почесним донорам України виплачено разову матеріальну допомогу в розмірі 1 тисяча гривень.

– з метою соціальної підтримки захисників України та членів їх сімей проведено виплату щомісячних соціальних гарантій на суму 68,3 тис. гривень: 20 дітям загиблих (померлих) захисників України; 4 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа захисників України.

– 38 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають на вул. Г.Кондратьєва, 165, проведено відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг за вересень 2020 року.

трьом учасникам АТО, які були включені до списку, затвердженого рішенням Сумської міської ради в 2019 році, перераховано по 350 тис. гривень для придбання житла.

У режимі відеоконференцій організовані планові засідання міських дорадчих органів:

– комісії з питань отриманням житлових субсидій, призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика. Для розгляду підготовлені документи по 6 справах: 5 – про припинення субсидій, 1 – про включення до ЄДАРП.

– комісії з питань призначення соцвиплат внутрішньо переміщеним особам.  Для розгляду підготовлені документи по 20 справах, по яких прийнято позитивне рішення.