м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як ми працюємо в період карантину: підсумки роботи за минулий тиждень

«Ви вдома – ми працюємо для вас!» – під таким месседжем працюють працівники департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради під час загальнонаціонального карантину, який триває до 11 травня.

У департаменті вживаються усі можливі заходи з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19:

– працівники використовують засоби індивідуального захисту (захисні маски, рукавички), дезінфектори для рук;

– прибиральниці здійснюють вологе прибирання приміщень не менше трьох разів на день із використанням дезінфікуючих засобів;

– регулярно провітрюються робочі кабінети;

– із використанням Google форми проводиться щоденний моніторинг стану здоров’я працівників та опитування щодо контактування з особами, які прибули із-за кордону;

– з метою мінімізації контактів між працівниками використовуються альтернативні засоби зв’язку, такі як телефон, внутрішній електронний зв’язок через «MyChat» та електронну пошту;

– при можливості працівниками виконуються функціональні обов’язки вдома, застосовується робота у дистанційному режимі;

– особистий прийом мешканців ОТГ не проводиться. Комунікації з громадянами здійснюються дистанційно через:

  • E-mail: dszn@smr.gov.ua; person.dszn@smr.gov.ua; priyom.dszn@smr.gov.ua
  • скриньки для прийому документів, які знаходяться при вході до адміністративної будівлі департаменту за адресою вул. Харківська, буд. 35
  • шляхом поштового відправлення на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35
  • повідомлення Messenger в соціальній мережі Facebook на сторінці «Соціальний захист міста Суми»
  • багатоканальний номер 788-888, мобільний номер телефону 050-407-81-99.

Звітуємо про проведену роботу минулого тижня

Протягом звітного періоду через скриньки та засоби електронного зв’язку передано 158 пакетів документів, а всього за період дії карантину починаючи з 17 березня містянами було скеровано до департаменту 1 508 пакетів документів:    оформлення державних соціальних допомог та субсидій – 1 102, надання пільг – 162, надання матеріальної допомоги – 96. Загалом за тиждень департаментом надано 473 соціальні послуги в оформленні документів для призначення та виплати допомоги, компенсацій, пільг та субсидій. Крім цього, можливістю отримати консультації у телефонному режимі за багатоканальним номером 788-888 скористалося 398 осіб, за номером мобільного телефону 050-407-81-99 – 285.

Виконано перерахунок розміру житлової субсидії по 36 094 домогосподарствам за березень та квітень поточного року в зв’язку зі збільшенням соціальних нормативів на 50 відсотків на період дії карантину.

При цьому, 886 отримувачам житлової субсидії, розмір якої у березні 2020 року складав нуль гривень через те, що вартість житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування не перевищувала визначеного відсотка платежу, за наслідками проведеного перерахунку через  збільшення нормативів дораховано субсидію за березень.

Проведено виплату державної допомоги за поточний місяць по додатковим відомостям 1 071 одержувачу на 3,6 млн. гривень.

887 внутрішньо переміщеним особам виплачено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на 1,3 млн. гривень.

На виконання програми Сумської міської ОТГ «Милосердя» 62 особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю відшкодовано за січень-березень 2020 року витрати на оплату послуг з доступу до інформаційної мережі Інтернет на 10,5 тис. гривень.

Додатково до виплат, що проводяться коштами державного бюджету, з бюджету Сумської міської ОТГ проведено виплату разової грошової допомоги 62 учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, по 1 000 гривень кожному.

Відповідно до програми Сумської міської ОТГ «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей» 39 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають за адресою в місті Суми по вулиці Герасима  Кондратьєва, 165, проведено відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг за березень 2020 року на 53 тис. гривень.

Опрацьовані документи для виплати за кошти державного бюджету разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни: відповідно до переліку осіб, які є пенсіонерами Сумського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області та Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, протягом звітного періоду допомогу виплачено 75 ветеранам війни на 104,3 тис. гривень. А також 1 174,6 тис. гривень перераховано на спеціальні рахунки військових частин, установ та організації для виплати допомоги 845 особам за місцем їх служби. Всього разову грошову допомогу виплачено 8 795 ветеранам війни на суму 12 238 тис. гривень.

В режимі відеозв’язку проведено засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, на якому розглянуті документи та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 18 внутрішньо переміщеним особам, та по яким комісією без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання такої особи прийнято позитивне рішення щодо надання відповідних виплат. З початку поточного року вже проведено 15 засідань відповідної комісії, на яких розглянуто 478 заяв внутрішньо переміщених осіб.

Працівниками департаменту та територіального центру «Берегиня» організовано отримання та подальшу видачу за місцем проживання одиноких, одинокопроживаючих осіб похилого віку та осіб з інвалідністю 488 продуктових наборів, наданих мережею супермаркетів АТБ. Також організовано видачу 100 продуктових наборів наданих мережею супермаркетів «Сільпо» та 100 наборів – супермаркетом «Кошик».

Ситуація у соціальному захисті Сумської міської ОТГ стабільна та контрольована, всі державні та місцеві програми соціального захисту виконуються.