м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Ми пам’ятаємо загиблих та низько схиляємо голови перед ними

28 травня ми вшановуємо пам’ять Романа Атаманюка – мужнього патріота, який віддав життя за свободу й незалежність нашої держави.

Роман Атаманюк народився 15 лютого 1990 року в місті Суми. У 2007 році закінчив Олександрівську гімназію, у 2012 році – факультет економіки та менеджменту Сумського державного університету. Під час навчання в університеті був студентським активістом, організовував та брав участь у наукових, спортивних та громадських заходах.

Після завершення навчання в університеті переїхав до Києва. Працював фінансовим аналітиком у службі фінансового планування та контролінгу фінансового департаменту корпорації «Артеріум». Захоплювався грою в регбі. Був одним із засновників регбійного спорту в Сумах і його головним популяризатором. Професійно грав у складі київської команди регбі клубу «Ведмеді», коли проживав та працював у Києві.

Був активістом українського націоналістичного руху, членом Студентського братства Сумщини, вихованцем патріотичного наметового табору «Січ». Один із головних організаторів та відповідальних за проведення у Сумській області дитячого наметово-патріотичного табору Молодіжного націоналістичного конгресу «Коловрат», на якому в 2012 і 2014 роках виконував роль «бунчужного». Окрім цього, був співорганізатором теренової гри для молоді «Ревин Яр». Брав участь у тереновій грі «Гурби-Антонівці».

З перших днів Революції Гідності являвся її активним учасником, а із 2014 року приймав участь в антитерористичній операції на сході України під позивним «Берест»; учасник боїв у районі Міжнародного аеропорту «Донецьк».

Загинув відважний боєць під час мінометного обстрілу поблизу селища Опитне Ясинуватського району Донецької області. Своїм тілом він закрив від осколків іншого військовослужбовця, тим самим врятувавши йому життя.

За особисту мужність і професіоналізм, проявлені в захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Роман Атаманюк нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню.

Рішенням Сумської міської ради Роман Атаманюк удостоєний звання Почесного громадянина міста Суми, одній з вулиць присвоєно його ім’я, почесний член Молодіжного націоналістичного конгресу.

Вічна слава Герою.