м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Вшановуємо пам’ять захисників України

Цього тижня дві сумні дати в честь захисників України –  Андрія Степанця та Михайла Скорописа.

Степанець Андрій Миколайович народився 5 червня 1974 року в місті Суми.  Навчався в Сумській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4, а потім у Сумському вищому артилерійському командному двічі Червонопрапорному училищі ім. М. В. Фрунзе, але залишив навчання на третьому курсі.

Працював на різних посадах у Сумському науково-виробничому об’єднанні ім. Фрунзе та на Сумському «Заводі обважнених бурильних та ведучих труб». Був мобілізований до лав Збройних Сил України в кінці серпня 2014 року у складі 79-ї окремої аеромобільної бригади. Із 23 вересня 2014 року артилерійська батарея розташовувалася під с. Орловка Ясинуватського району Донецької області. Згодом десантників дислокували до с. Тоненьке, що на короткій відстані від Донецького аеропорту.

У ніч з 23 на 24 листопада 2014 року позиції поблизу донецького летовища зазнали жорстокого артобстрілу. У результаті Андрій та ще четверо бійців отримали поранення. Їх було доправлено до лікарні в с. Селідово, де за його життя три години боролася фронтова бригада хірургів-львів’ян. Не приходячи до тями, боєць пішов з життя.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Андрій Миколайович Степанець нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Має посмертно присвоєне звання «Почесний громадянин міста Суми».

Скоропис Михайло Васильович народився 11 січня 1970 року у селі Панасівка Липоводолинського району Сумської області.

Після закінчення середньої загальноосвітньої школи, у 1987 році, вступив до Горьківського вищого військового училища тилу ім. І.Х. Баграмяна. Відслужив за фахом два роки у Мурманську інтендантом у морській авіації.

Демобілізувавшись, проживав у Сумах. Працював на підприємствах Укрпошти, у ВАТ «Сумське науково-виробниче об’єднання імені Фрунзе» та на інших підприємствах міста.

Повістку на мобілізацію Михайло Скоропис отримав у березні 2014 року, проходив службу командиром взводу матеріально-технічного забезпечення 27-го Сумського ракетного артполку. Із серпня 2014 року перебував у зоні АТО.

Помер Михайло Скоропис 25 листопада 2014 року від серцевого нападу під час несення служби у селищі міського типу Велика Новосілка Донецької області.

Заходи із вшанування пам’яті Андрія Степанця проходитимуть 24 листопада (початок – 10-00) та Михайла Скорописа 25 листопада (початок – 11-00) на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми.