м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня 2022 року в Сумській міській територіальній громаді стартує Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Під час акції проводитимуться просвітницько-профілактичні заходи щодо формування культури гендерної рівності, попередження ризиків потрапляння у рабство, навичок протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.

Починається акція 25 листопада, бо саме цей день у 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила «Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок». Насильство щодо жінок – одне з найпоширеніших порушень прав людини в світі, не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи, воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси і культури.

Одним із злочинів, який залишається невидимим зараз, є ґендерно-обумовлене насильство, а саме домашнє насильство, яке має тенденцію до загострення в умовах збройного конфлікту. Натомість практика повідомлення про насильство до правоохоронних органів серед потерпілих через об’єктивні перешкоди, які закономірно пов’язані з воєнним станом не така поширена. 

Загалом, насильство в умовах війни набирає нових форм прояву, стає ще більш жорстокішим, але через наявність інших завдань, пов’язаних війною, таке явище як домашнє насильство стає менш помітним, а потерпілі залишаються незахищеними.

Водночас за жодних обставин насильство не може бути виправданим, а тому існує потреба ефективно реагувати на таке явище, вчасно надавати потерпілим допомогу, попри воєнний стан в державі.

Слід зазначити, що досвід або загроза насильства перешкоджають постраждалим в повній мірі здійснювати свої права людини і користуватися ними. Головне не замовчувати проблему та звертатися по допомогу.

З метою підвищення обізнаності відвідувачів департаменту щодо гендерно-зумовленого насильства та гендерних стереотипів, зміни соціальних норм, що сприятимуть запобіганню домашньому і гендерно зумовленому насильству у громаді, в приміщенні департаменту 25 листопада з 10.00 по 12.00 буде встановлено мозаїку з магнітів із зображенням випадків гендерно зумовленого насильства. Кожна мозаїка – це сюжет, якому не місце у прогресивному суспільстві. Всі бажаючі зможуть приєднатися до цієї акції та запуску активності пов’язаною із комунікацією «16 днів проти гендерно зумовленого насильства».