м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей

За резолюцією № 66/127 Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2011 року щороку 15 червня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей. Ця дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їх життям.

Як показує практика, саме ті, кому за 60, також потребують захисту, адже вони мають багатий досвід, високі професійні навички та мудрість. Та незважаючи на це, їх досить часто чекає відмова за віковою ознакою, через що вони нерідко опиняються за межею бідності, а то й у злиднях.

На жаль, літні люди зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, в медичних закладах, що перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут. Вони не завжди можуть реалізувати свої права повною мірою, брати участь у культурному, соціально-економічному і політичному житті країни.

Те, як суспільство ставиться до людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до старших – запорука і гарантія благополуччя для
тих, хто так чи інакше опиниться на  їх місці в наступних роках.

Літні люди потребують нашої особливої уваги й піклування. Важливо давати їм відчуття доброї перспективи, оптимістичну і реалізовану надію на те, що й у нових обставинах вони залишається потрібними та захищеними.