м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Волонтерство

ВОЛОНТЕРСТВО – ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

За статистикою кожен сьомий землянин є волонтером – таких майже мільярд. Робота волонтерів є еквівалентом 125 млн повноцінних робочих місць. Волонтери – різні люди з різними професіями, статками, інтересами та цілями, але всі вони мають спільну цінність – небайдужість до того, що відбувається навколо.

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднує суспільство, створюючи дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

Волонтери беруть активну участь у розбудові громадянського суспільства, що робить окремі спільноти сильнішими – а отже, і всю країну.

Важливо пам’ятати, що волонтерство – це взаємовигідна діяльність. Воно допомагає не тільки тим, на кого безпосередньо спрямоване, а й суспільству в цілому, і, звичайно ж, самому волонтеру, адже ці люди часто мають довшу тривалість життя, нижчий рівень стресу, кращу роботу мозку тощо.

Найголовніше – не ставити собі обмежень. Будь-яка допомога важлива, тому варто робити те, що можете і хочете саме зараз, не чекаючи кращого часу чи ідеальних можливостей.