м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Власникам житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб: прийом заяв на компенсацію за серпень закінчується 5 вересня!

Інформуємо, що власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, для отримання грошової компенсації на покриття витрат та оплату комунальних послуг від держави мають подати до 5 вересня (включно) заяви.

Разом із заявою подаються:

  • документи, які посвідчують їх особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документи, що підтверджують право власності або право на користування житловим приміщенням чи документ, що підтверджує повноваження представника власника;
  • реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації (при першому зверненні чи в разі змін рахунка);
  • довідку з Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради про розміщення ВПО.

Звертаємо увагу! Компенсація надається за умови відсутності заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання). Тому, власникам житла, які мають заборгованість та претендують на отримання компенсації, необхідно розрахуватися за спожиті послуги з їх постачальниками/надавачами. Також, при зверненні на прийом рекомендуємо мати з собою платіжні документи (квитанції) та документи, що підтверджують оплату боргу (за наявності).

Наголошуємо на відповідальності за подання достовірних відомостей, які впливають на право отримання компенсації, в т.ч. щодо факту розміщення та проживання ВПО та своєчасного повідомлення про зміни обставин (про припинення розміщення).

Довідково інформуємо: в серпні  департаментом оформлено компенсацію за липень 2022 року 186 власникам житла за розміщення 453 переселенців на  понад 163 тис. гривень. У зв’язку з наявністю заборгованості чи не підтвердженням факту проживання ВПО під час відвідування державним соціальним інспектором відмовлено 13 заявникам.