м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Виплати особам з інвалідністю грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

Роз’яснюємо про можливість отримання грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування особам з інвалідністю, законним представникам дітей з інвалідністю, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування» компенсації виплачуються рівними частинами, двічі на рік: у березні – за 1 півріччя, та у вересні – за 2 півріччя, з дня їх призначення.

Особи з інвалідністю, які відповідно до висновку обласної медико-соціальної експертної комісії мають медичні показання для забезпечення автомобілем та забезпечені автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, або придбали їх за власні кошти, отримують компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, а особи з інвалідністю, які не мають у володінні транспортних засобів, отримують компенсацію на транспортне обслуговування.

У 2021 році розмір компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів складає 400 гривень, на транспортне обслуговування – 527,27 гривень.

Довідково: за 2 півріччі 2021 року департаментом проведено нарахування та виплату грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування на суму 87 тис. гривень 369 особам з інвалідністю, законним представникам недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.