м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Виплата компенсації за самостійно придбані засоби спілкування, орієнтування та обміну інформацією

Відповідно до постанови Уряду особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю по зору та слуху передбачено виплату грошової компенсації вартості за самостійно придбані засоби орієнтування, спілкування та обміну інформацією (годинники, мобільні телефони, диктофони, планшети, аудіоплеєри).

  • Особам з інвалідністю по слуху та законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за придбання:
  • мобільного телефона (з функцією відеоспілкування).

Гранична вартість на мобільний телефон (з функцією відеоспілкування) становить 3 252 грн.

Підставою для виплати компенсації є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху, та фіскальний чек, що підтверджує придбання товару.

Замість мобільного телефона (з функцією відеоспілкування) можна придбати планшет, відшкодування вартості якого проводиться в межах граничної ціни на мобільний телефон.

  • Особам з інвалідністю I і II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років виплачується компенсація за придбання:
  • годинника (електронного – дітям віком від шести років).

Гранична вартість на годинник становить: механічний – 690 грн., електронний – 240 грн.

  • мобільного телефона (дітям віком від семи років).

Гранична вартість на мобільний телефон становить 3 252 грн.

  • диктофона (особам з числа студентів та слухачів закладів вищої освіти, особам, які працюють на посадах керівників та їх заступників, дітям з інвалідністю з 14 років, що навчаються в закладах загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, а також юристам, журналістам, педагогічним працівникам, науковцям, перекладачам).

Іншим спеціалістам виплачується компенсація за придбання диктофона за рішенням комісії, утвореної органом соціального захисту населення, до складу якої входить представник громадської організації осіб з інвалідністю по зору.

Гранична вартість на диктофон становить 1 200 грн.

Підставою для виплати компенсації є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по зору, та фіскальний чек, що підтверджує придбання засобу.

Замість мобільного телефону можна придбати аудіоплеєр.

Гранична вартість на аудіоплеєр 861 грн.

Звертаємо увагу, що виплата компенсації за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією здійснюється на підставі фіскального чека, що підтверджує придбання виробу за його фактичною вартістю, у розмірі не вище граничної ціни, встановленої Мінсоцполітики. Таким чином, отримання компенсації за такі засоби не передбачає їх придбання у підприємства, що відповідає кваліфікаційним вимогам,  тобто надається можливість людям з інвалідністю придбати такі засоби реабілітації у будь-якого суб’єкта господарювання.

ВАЖЛИВО! Оригінал фіскального чека разом із заявою на призначення виплати компенсації та довідкою про відкриття рахунку в уповноваженій банківській установі необхідно подати до департаменту соціального захисту населення не пізніше шести місяців з дати, зазначеної в фіскальному чеку.

 Довідково:

Компенсація за самостійно придбані засоби орієнтування, спілкування та обміну інформацією вже виплачена 18 особам на загальну суму 45,6 тис. гривень.

Телефони для довідок: 788-888 (багатоканальний номер), 050-407-83-84 та 787-142.