м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Виплата грошової компенсації «чорнобильцям» за невикористане санаторно-курортне лікування

За бажанням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеної до категорії 1, чи одного із батьків дитини з інвалідністю (інвалідність якої пов’язана з Чорнобильською катастрофою), або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що затверджується кожного року Кабінетом Міністрів України.

Середня вартість для виплати грошової компенсації обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (на 2020 рік розмір грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне складає 573 гривень).

Для отримання грошової компенсації необхідно звернутися до департаменту соціального захисту населення із заявою та наступними документами:

  • громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1:

– довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 0/70-о;

– копією посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1;

– копією паспорта.

  • одному із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює:

– довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

– копією посвідчення дитини з інвалідністю;

– копією посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

– копією свідоцтва про народження або копією паспорта дитини з інвалідністю;

– копією паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

– довідкою про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого (крім осіб/дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково потрібно подати довідку, видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання про те, що громадянин, віднесений до категорії 1/дитина з інвалідністю,  не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

Довідково:

49 осіб, які звернулися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради з заявами та необхідними документами в травні поточного року вже отримали відповідну компенсацію, 46 осіб отримають відповідну компенсацію протягом червня.

Нагадуємо, що в умовах подовження карантинних заходів заяву та документи для розгляду можна:

– надіслати поштовим відправленням на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

– залишити в скриньках для прийому документів, які знаходяться при вході до адміністративної будівлі департаменту за на адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

– направити на електронну пошту: dszn@smr.gov.ua.

Телефони для консультації: багатоканальний телефон 788-888, мобільний телефон 050-407-83-84 та 787-138.