м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

«Він завжди прагнув бути лідером»: сьогодні вшановуємо шосту річницю загибелі Ніколая Ніколаєнка

15 січня – день вшанування пам’яті Почесного громадянина Сум Ніколая Ніколаєнка. Молодший сержант, гранатометник загинув під час виконання військового обов’язку, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Похований на Алеї Слави на Центральному кладовищі.

Ніколай Ніколаєнко народився 21 грудня 1993 року в Сумах, у сім’ї робітників. Хлопець був єдиною дитиною в сім’ї, навчався в школі №29.

«Він завжди прагнув бути лідером, але поважав думку інших. Прагнув завжди досягти свого, але не будь-якою ціною», – згадує батько героя. Заповітною мрією Ніколая Ніколаєнка було стати адвокатом – у нього був хист до юридичної справи. Однак доля змусила його стати «кіборгом» із Донецького аеропорту.*

У 2014 році Ніколай Ніколаєнко був мобілізований до лав Збройних сил України, ніс службу на Сході України в складі механізованого відділення механізованої роти 1-го механізованого батальйону військової. З 15 жовтня 2014 року підрозділ зайняв оборону в новому терміналі Донецького аеропорту. Саме в бою за Донецький аеропорт Ніколай Ніколаєнко був поранений і 15 січня 2015 року помер у лікарні міста Артемівськ.

За особисту мужність і героїзм, проявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Ніколай Ніколаєнко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

2 вересня 2016 року в Сумській школі №29 урочисто відкрили меморіальну дошку загиблому воїну АТО, учневі школи – Ніколаєві Ніколаєнку.

28 вересня 2016 року Ніколаєві Ніколаєнку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

Сьогодні, 15 січня, вшанувати пам’ять воїна до його могили на Алеї Героїв прийшли його батьки, побратими, знайомі, представники міської влади та Центру учасників бойових дій. Присутні поклали квіти до могили бійця.

Вічна слава Герою.

 

 

*http://memorybook.org.ua/

Фото https://smr.gov.ua/