м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Вимушені переселенці реєструються у Сумській міській територіальній громаді
Із початку ведення воєнних дій у департаменті соцзахисту оформлені документи для взяття на облік 16 678 внутрішньо переміщених осіб. До цього обліковувалося 4,5 тисячі осіб. Тільки минулого тижня зареєстровано 169 осіб, які прибули з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації (оточенні). Тож, загальна кількість ВПО, які проживають у громаді, на даний час – 21 243 особи.
Держава гарантує виплату допомоги на проживання вимушеним переселенцям.
Виплата на проживання є адресною фінансовою підтримкою від держави, для осіб, які після введення воєнного стану перемістились з території, де проводяться бойові дії, але перебувають в Україні, в розмірі 2 тисячі гривень для дорослого громадянина і 3 тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю.
 Хочемо наголосити на відповідальності ВПО за вчасне подання даних, адже, після того, як вони зареєструвалися за певним місцем проживання, повинні інформувати про те, коли повертаються додому або змінюють місце проживання.
 За результатами вибіркових перевірок Національною соціальною сервісною службою України за минулий тиждень:
  •  департаментом отримано 58 актів про не підтвердження факту проживання ВПО за адресами, зазначеними при оформленні державної допомоги на проживання (всього вже надійшло інформації про не проживання 202 осіб)
  •  ідентифіковано 27 ВПО (всього ідентифікацію пройшли 96 осіб)
  •  6 особам, які не з’явилися у визначений термін, припинено виплату допомоги (всього припинено виплату допомоги 46 особам, по 18 – проводиться робота по припиненню виплат), термін проведення ідентифікації по 34 ВПО на контролі.