м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Виконання повноважень у сфері соціального захисту населення: головні цифри минулого тижня

3 937 послуг надано з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії (в тому числі за телефонами – 2 514 консультацій з усіх питань соціального спрямування).

На 380,1 тис. гривень відшкодовано за рахунок коштів територіальної громади надавачам послуг та ОСББ витрати за грудень 2020 року за надані пільги на оплату ЖКП окремим громадянам, а також за надані в звітному місяці пільги з оплати послуг зв’язку, в сумі 88,4 тис. гривень.

Комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян – 1 326,6 тис. гривень.

На 1 201,5 тис. гривень профінансовано 3 заклади вищої та 3 заклади фахової передвищої освіти для виплати 791 студенту соціальної стипендії за січень 2021 року.

Проведено нарахування житлової субсидії та пільг за січень – загальна потреба в коштах становить 69,2 млн. гривень. Субсидію нараховано 29 402 домогосподарствам, пільги – 11 157 особам, у тому числі пільги та субсидії нараховані 1 203 мешканцям Битицького, Великочернеччинського та Стецьківського старостинських округів.

767 одиноких мешканців громади, в тому числі 52 особи з приєднаних до міста старостинських округів, обслуговують на дому соціальні працівники територіального центру «Берегиня».

25 особам, які проходять гемодіаліз, надана послуга «Соціальне таксі» та 15 мешканцям громади надано допомогу в підвезенні до лікувальної установи.

210 осіб взяли участь у 9 онлайн-заходах, що проводяться територіальним центром «Берегиня». Для відвідувачів денних відділень установи, їх батьків та слухачів «Університету третього віку» проводяться онлайн-конкурси, марафони та вікторини, щодня в прямому ефірі – заняття на факультеті «Група здоров’я» (30 осіб), практичний психолог проводить онлайн-консультації та заняття.

208 осіб отримали 345 послуг в КУ «Центр учасників бойових дій» – масаж, електролікувальні та бальнеологічні процедури.

ДОДАТКОВІ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ПРОГРАМАМИ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

98 особам виплачені січневі щомісячні соціальні гарантії на 196,5 тис. гривень: 6 особам, яким виповнилося 100 і більше років, та 26 особам із числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років; особі з інвалідністю І групи з дитинства, майстру спорту України з пауерліфтингу та армспорту, чемпіону України та Європи з пауерліфтингу; 2 ветеранам підпільно-партизанського руху та учаснику бойових дій, який захищав та визволяв місто Суми у період Другої світової війни; 6 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа учасників бойових дій в Афганістані та 13 членам сімей загиблих в Афганістані воїнів-інтернаціоналістів; 14 дітям з інвалідністю, хворим на рідкісні (орфанні) захворювання, які потребують спеціального дієтичного харчування та постійного прийому медичних препаратів; 25 дітям загиблих (померлих) захисників України; 4 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа захисників України.

РОБОТА ДОРАДЧИХ ОРГАНІВ

На комісію з питань житлових субсидій та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, підготовлено до розгляду 160 справ одержувачів житлової субсидії; по 156 – призначено житлові субсидії. По 4 домогосподарствах припинено надання житлової субсидії в зв’язку зі зміною кількості зареєстрованих членів домогосподарства, а також враховуючи дані верифікації. Також прийнято рішення про надання пільг при оплаті за ЖКП 3 учасникам бойових дій з числа учасників антитерористичної операції за місцем їх фактичного проживання, а не за місцем реєстрації.

Комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам розглянуто 31 пакет документів щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог. Без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання (які не проводяться через карантинні обмеження) прийняті позитивні рішення про призначення допомог за всіма пакетами документів.