м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Виконання департаментом повноважень у сфері соціального захисту населення на минулому тижні

На минулому тижні прийом у департаменті продовжувався в режимі, організованому в умовах карантину. І хоч ці умови наклали свій відбиток на специфіку роботи, спеціалісти департаменту намагаються знаходити нові, більш оптимальні форми комунікації з мешканцями громади.

4 328 послуг надано з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 650 консультацій з усіх питань соціального спрямування.

У Битицькому, Великочернеччинському та Стецьківському старостинських округах, де прийом був організований за графіком, за минулий тиждень прийнято 78 мешканців цих громад, із яких 18 – з питань надання житлової субсидії.

У ЦНАПі, де було відновлено прийом спеціалістом департаменту, консультації надано 67 особам, прийнято документи для оформлення  субсидії – 18.

За рахунок субвенції з державного бюджету 1 718 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, виплачено щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами за січень 2021 року на 473,4 тис. гривень.

В рамках соціальних програм міської територіальної громади проведені щомісячні виплати 101 особі додаткових соціальних гарантій за лютий 2021 року на загальну суму 209,7 тис. гривень: 7 особам, яким виповнилося 100 і більше років; 27 особам з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років; особі з інвалідністю І групи з дитинства, майстру спорту України з пауерліфтингу та армспорту, чемпіону України та Європи з пауерліфтингу; 2 ветеранам підпільно-партизанського руху та учаснику бойових дій, який захищав та визволяв місто Суми у період Другої світової війни; 5 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа учасників бойових дій в Афганістані; 13 членам сімей загиблих в Афганістані воїнів-інтернаціоналістів; 16 дітям з інвалідністю, хворим на рідкісні (орфанні) захворювання, які потребують спеціального дієтичного харчування та постійного прийому медичних препаратів; 25 дітям загиблих (померлих) захисників України та 4 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа захисників України.

Мешканка міста, якій виповнилось 100 років, отримала матеріальну допомогу з нагоди дня народження в розмірі 5 тисяч гривень.

461,8 тис. гривень перераховано як відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян КП «Електроавтотранс».

Матері, дружині та дитині померлого захисника України надано разову матеріальну допомогу в загальній сумі 85 тис. гривень.  

Двом захисникам України, які отримали захворювання під час участі в АТО, виплачена разова матеріальна допомога в розмірі 8 тисяч гривень. 

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ДОРАДЧИХ ОРГАНІВ

  • На комісію з питань житлових субсидій та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, підготовлено до розгляду 85 справ одержувачів житлової субсидії; по 77 – призначено житлові субсидії. По 8 домогосподарствах припинено надання житлової субсидії в зв’язку зі зміною кількості зареєстрованих членів домогосподарства.
  • Комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам розглянуто 27 пакетів документів щодо призначення щомісячної адресної допомоги та інших видів соціальних допомог, по яких без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання (які не проводяться через карантинні обмеження) прийняті позитивні рішення про призначення допомог.