м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Відшкодування вартості проїзду громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та 2

Доводимо до відома громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та 2, мають право на відшкодування вартості проїзду один раз на рік, з урахуванням положення Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Звертаємо увагу, право на відшкодування вартості проїзду визначається для осіб, що:

  • мають зареєстроване місце проживання в межах Сумської міської ОТГ;
  • перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в межах Сумської міської ОТГ.

Відшкодування коштів здійснюється за проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад (без врахування пересадок) автомобільним або залізничним транспортом (окрім проїзду в вагонах СВ та Люкс), враховуючи вартість квитка (окрім вартості наданих у поїзді послуг, зокрема придбання чаю, та окрім вартості перевезення багажу автомобільним транспортом), в розмірі:

  • для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 – 100 відсотків вартості проїзду;
  • для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 2 – 50 відсотків вартості проїзду.

Для отримання відшкодування вищезазначеним категоріям осіб необхідно звернутися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради протягом 90 календарних днів з моменту здійснення поїздки, зазначеної в проїзному документі, але не пізніше 15 грудня поточного року та подати наступні документи:

Окрім цього, додатково необхідно пред’явити:

  • паспорт;
  • довідку про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (за умови відсутності відмітки в паспорті про відмову від прийняття такого номера або інформації про такий номер у паспорті в формі ID-картки);
  • посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Наголошуємо, що не пізніше 01 лютого року, наступного за звітним, потрібно подати заяву на відшкодування коштів особам, які:

  • здійснили поїздку після 01 грудня та звернулися після 15 грудня поточного року;
  • здійснили поїздку до будь-якого пункту України і назад автомобільним або залізничним транспортом, що охоплює період, який переходить на наступний календарний рік.

У даних випадках відшкодування вартості проїзду здійснюється у наступному за звітним році за рахунок коштів відповідних бюджетних призначень наступного року.

В умовах подовження карантинних заходів заяву та документи для розгляду можна:

– надіслати поштовим відправленням на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

– залишити в скриньці для прийому документів, яка знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

– направити на електронну пошту: dszn@smr.gov.ua.

Консультування проводиться за багатоканальним номером 788-888 та додатковими телефонами 050-407-83-84, 787-144.