м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Відповідно до наданих повноважень, департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради забезпечується реалізація державної політики у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» у місті діє комісія по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, легітимність якої визначена рішенням виконавчого від 05.07.2016 № 362.
Основним завданням комісії є розгляд питань про призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

На засіданні виконавчого комітету 21 травня 2019 року департаментом прозвітовано про хід виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 05.07.2016 № 362. На даний час, на обліку в департаменті перебуває 4 177 внутрішньо переміщених осіб. В І кварталі 2019 року проведено 13 засідань комісії, за рішеннями якої призначено пенсії 30 особам, 500 особам призначено щомісячну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та інші види соціальних виплат (страхові виплати, допомога по безробіттю, соціальні допомоги та компенсації). У зв’язку з причинами, передбаченими нормативними документами, якими регулюються питання призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, комісією відмовлено в призначенні соціальних виплат 2 громадянам. Державними соціальними інспекторами проведено 532 перевірки достовірності інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб. Враховуючи актуальність питання в частині соціального захисту осіб даної категорії постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота на зустрічах за місцем проживання та роботи мешканців міста, в засобах масової інформації, веб-ресурсах, на інформаційних стендах у департаменті.