м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Відповідаємо на запитання

Заява на призначення соціальної допомоги подана в лютому 2023 року: які доходи враховуються та коли буде визначено право на отримання допомоги?

Роз’яснюємо, що відповідно до визначеного законодавством порядку призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, при зверненні за допомогою в лютому 2023 року враховуються доходи членів домогосподарств та сімей за третій та четвертий квартали 2022 року, а для призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, – за четвертий квартал 2022 року (третій квартал 2022 року – це період з липня по вересень включно, четвертий квартал 2022 року – із жовтня по грудень включно).

Але, наразі, Державна податкова служба України не володіє інформацією про нараховані та/або отримані доходи фізичних осіб – платників податків за  четвертий квартал 2022 року, яка необхідна для призначення допомоги та компенсації за заявами з лютого 2023 року.

Обмін інформацією між ДПС та департаментом відбудеться в березні 2023 року, після чого будуть проведені розрахунки і визначено розміри допомог. На сьогодні на контролі знаходиться 153 звернення з питань призначення допомог та компенсації.