м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Відбулося засідання опікунської ради

Вчора під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко відбулося засідання опікунської ради, що розглядає питання забезпечення прав повнолітніх недієздатних осіб. У засіданні взяли участь фахівці галузі охорони здоров’я, у тому числі психіатричної допомоги, соціального захисту та представник громадськості. На порядку денному стояли питання щодо забезпечення реалізації прав 7 громадян.

Попередньо питання були вивчені працівниками департаменту соціального захисту населення. Після детального розгляду прийнято компетентне рішення про підготовку проекту рішення виконкому щодо встановлення опіки (у разі визнання судом недієздатними), призначення опікуна над недієздатною особою, призначення помічника дієздатній особі та звільнення від обов’язків опікуна.

З-поміж іншого, підведені підсумки роботи дорадчого органу. На сьогоднішній день реєстр недієздатних повнолітніх осіб містить інформацію стосовно 413 громадян, 69 з яких влаштовано до інтернатних установ або до лікувальних закладів для осіб, які страждають на психічні розлади. Стосовно таких осіб спеціалістами департаменту проводяться обстеження житлово-побутових умов, визначаються проблемні питання цих сімей та шляхи їх вирішення. З початку року проведено 147 обстежень, надано роз’яснень у питаннях опіки та піклування 186 громадянам.

Для отримання роз’яснень щодо подачі заяв та визначеного законодавством пакету документів можна звернутися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 або 787-146. Документи подаються особисто, на електронну пошту dszn@smr.gov.ua чи поштовим відправленням: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35.