м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Відбулося засідання координаційної ради з питань сімейної політики, запобігання та протидії домашньому насильству

Основними завданнями Ради є розгляд питань, які стосуються сімейної політики, а саме питань запобігання та протидії домашньому насильству, кризових сімей на території м. Суми; участь в розробленні заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству на території м. Суми; координація зусиль представників підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, відділів і управлінь міської ради, громадських організацій,  інших служб щодо вирішення проблем запобігання та протидії домашньому насильству, проблем планування сім’ї та реалізації комплексних заходів стосовно зростання ролі сім’ї та поліпшення її становища, ролі чоловіка у родині, жінки в житті суспільства на території м. Суми.

14 листопада 2019 року відбулося засідання координаційної ради з питань сімейної політики, протидії домашньому насильству при виконавчому комітеті Сумської міської ради під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмітрєвскої А.І. Де також були присутні представники: громадської організації Українська Гельсінська спілка з прав людини м. Суми; Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги; Сумського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня»; Сумського відділу поліції Головного управління національної поліції в Сумській області; управління освіти і науки Сумської міської ради; служби у справах дітей Сумської міської ради; Сумської місцевої прокуратури; Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; відділу охорони здоров’я Сумської міської ради.

 

 На засіданні визначались основні завдання та повноваження координаційної ради, шляхи взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Розглядалися питання про стан домашнього насильства в місті Суми, актуальні проблеми при проведенні роботи по протидії цьому негативному явищу, утворення та організацію діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, потреби у створенні міського притулку для тимчасового перебування цих осіб.

У вересні цього року в місті Суми стартував новий проект, за яким розпочато діяльність мобільної групи реагування на факти вчинення домашнього насильства на території обслуговування Сумського відділу поліції Головного управління національної поліції в Сумській області, опрацьовувались можливості цієї групи по терміновому припиненню домашнього насильства, вжиття заходів щодо кривдників, стан застосування термінових заборонних приписів та виконання заходів, які в них містяться.

Члени координаційної ради визначились щодо спільних заходів з популяризації сімейних цінностей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії домашньому насильству під час проведення в місті Суми з 25 листопада до 10 грудня 2019 року Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства».

Представники громадської організації Української Гельсінської спілки з прав людини м. Суми ознайомили присутніх з  напрямки своєї роботи та переліком послуг і заходів, які вони реалізовують.