м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Відбулися деякі зміни в умовах призначення житлової субсидії

У серпні 2021 року Кабінетом Міністрів України внесені зміни до умов призначення житлових субсидій: постановою від 11.08.2021 № 842 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесені зміни до Порядку призначення житлових субсидій, якими передбачено, що житлова субсидія призначається у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи,  на підставі підтвердних документів. Тобто, якщо сім’я продала будинок у січні 2021 року і придбала інше житло протягом 6 місяців (до серпня 2021 року), то вона може звернутись за призначенням субсидії (за умови, що в них немає іншого житла).

Не враховується житло, отримане дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа за рахунок державного чи місцевого бюджету та житлові приміщення у гуртожитках при визначенні права для призначення субсидії. Відтак, якщо член домогосподарства має у володінні квартиру (житловий будинок) та кімнату в гуртожитку – така родина має право на житлову субсидію.

Скасовано норму щодо призначення житлової субсидії у випадку, якщо заробітна плата менше від мінімальної не більше ніж на 20 %.

У постанову КМУ від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» внесені зміни, якими передбачено, що з 01.10.2021 розрахунок житлових субсидій на період карантину з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування комунальними послугами відбуватиметься лише для регіонів із встановленим «червоним» рівнем епідемічної небезпеки.