м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Вічна пам’ять загиблим Героям

29 серпня – день вшанування пам’яті Олександра Самосадова та Олександра Глуходіда- мужніх патріотів, які віддали життя за свободу й незалежність нашої держави.

 

Олександр Самосадов народився 5 квітня 1989 року в м. Сомбатхей (Угорщина) в сім’ї військово-службовця. В 2001 р. сім’я переїхала до м. Суми, де Олександр закінчив загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №8, потім вступив до коледжу СНАУ.

В 2014 році добровольцем вступив до лав Збройних сил України в складі 39-го окремого мотопіхотного батальйону «Дніпро-2».

Загинув Олександр Самосадов 29 серпня 2014 року під час виходу «зеленим коридором» із Іловайського котла, перебував у автобусі, по якому стріляли снайпери.

За особисту мужність і професіоналізм, проявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Олександр Самосадов нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно).

Рішенням Сумської міської ради Самосадову Олександру присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

 

Олександр Глуходід народився 10 січня 1986 року в місті Суми. Навчався в Сумській середній загальноосвітній школі №13, потім вступив до Сумського коледжу харчової промисловості Національного університету харчових технологій за спеціальністю «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж».

У червні 2014 року добровольцем вступив до лав батальйону спеціального призначення (резервного батальйону) «Донбас» Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України (військова частина 3027). Із літа 2014 року брав участь у Антитерористичній операції на сході України. Позивний «Гор».

Загинув Олександр Глуходід 29 серпня 2014 року під час виходу «зеленим коридором» із Іловайського котла в складі автоколони батальйону «Донбас». По дорозі колону обстріляли з кулеметів, Олександр зазнав важкого поранення.

За особисту мужність і професіоналізм, проявлені в захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Олександр Глуходід нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно).

Вічна слава Герям.