м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

В Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка проведено засідання «круглого столу»

Під час акції «16 днів проти насильства» 29 листопада 2019 року в Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка проведено засідання «круглого столу» з протидії домашньому насильству на тему «Тільки не мовчи». Заступником начальника управління соціально-трудових відносин департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Оленою Родінкою було проінформовано присутніх про стан домашнього насильства в місті Суми, проаналізовано обставини та причини його здійснення.

Представниками управління патрульної поліції та мобільної бригади з реагування на факти вчинення домашнього насильства «Поліна», яка почала свою роботу в місті Суми з 17 вересня 2019 року, надано інформацію про заходи, які здійснюються по припиненню насильства, оцінці ризиків його повторення, а також заходи щодо кривдників, найдієвішими з яких є застосування термінових заборонних приписів та притягнення до кримінальної відповідальності.

Студенти вищих навчальних закладів міста, які залучались до заходу, приймали активну участь в обговоренні проблематики існування домашнього насильства, шляхів подолання цього негативного явища.

Уповноважений із забезпечення прав людини Національної поліції зазначив, що насильство є одним із головних порушень прав людини, дотримання яких гарантовано Конституцією України, а саме: право на свободу та на особисту недоторканність.

Учасники заходу отримали переліки закладів та установ, до яких необхідно звертатися у разі скоєння домашнього насильства. Також було переглянуто відеоролики «Розірви коло насильства», надані Міністерством соціальної політики України.