м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

В Сумській міській ОТГ створено нові робочі місця

В сучасних економічних умовах важливе місце приділяється створенню нових робочих місць та розширення зайнятості населення, які сприймаються як важлива складова реалізації державних цільових програм та інфраструктурних проектів.

Створення нових робочих місць – це об’єктивний процес, пов’язаний з соціально-економічним розвитком країни. Він обумовлюється необхідністю відтворити на новій основі систему робочих місць практично всієї індустріальної сфери, особливо у галузях і на виробництві, які потребують реконструкції та модернізації. Тому постає потреба у комплексному підході до створення нових та збереження вже існуючих робочих місць.

В Сумській міській ОТГ діє Програма зайнятості населення на 2019-2020 роки, відповідно до якої в поточному році заплановано створити 5 400 нових робочих місць.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, що пов’язана з встановленням на території України карантинних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з початку 2020 року було створено 2 117 робочих місць, що складає 39,2% запланованого на рік. Серед новостворених робочих місць 532 – у юридичних осіб та 1 585 – в малому бізнесі (зареєстровано 856 фізичних осіб як суб’єктів підприємницької діяльності, укладено 729 трудових договорів між підприємцями та найманими працівниками).

Найбільше робочих місць серед юридичних осіб створено:

  • в торгівлі – 120 (22,6%), в тому числі: ПрАТ «Суми-Авто» – 15 (техобслуговування автомобілів), ТОВ «ТК «Мак Фудз» – 9 (м’ясопродукти), ТОВ СП «Будімпорт» – 8 (санітарно-технічне обладнання);
  • на будівельних підприємствах – 105 (19,7%): ТОВ «Будівельна фірма «Елітбуд» – 21, ТОВ «Сумський експертний будівельно-технічний центр» – 14, ТОВ «Смартпромбуд» – 7;
  • на промислових підприємствах – 60 (11,3%): ТОВ «Сумська насосна техніка» – 14 (виробництво насосів), ТОВ «Завод «Іволжанські води» – 7 (безалкогольні напої), ТОВ «Амбервуд Груп» – 4 (столярні вироби);
  • в закладах охорони здоров’я – 54 (10,2%): ДП «Центр медичних технологій» ТОВ «Сумський регіональний «Медичний центр безпеки дорожнього руху» – 17, ТОВ «Сумський медичний центр «Сімейна поліклініка» – 11, ТОВ «Медея Суми» – 10.