м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

УТОС відзначає 90-річний ювілей

4 червня 1933 року постановою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету і Ради Народних Комісарів Української РСР було створено Українське товариство сліпих і Українське товариство глухонімих, як громадські організації.

Нині Українське товариство сліпих (УТОС) є Всеукраїнською громадською організацією, яка охоплює біля 30 тисяч людей з інвалідністю по зору. УТОС має розгалужену структуру по всій території України.

В Сумській області УТОС представлено потужною організацією, яка налічує більш як 400 осіб з інвалідністю з порушенням зору, та підприємством, де працюють члени організації.

Основною метою діяльності УТОС є сприяння у реалізації прав і можливостей осіб з інвалідністю по зору, захист їхніх прав і законних інтересів, виявлення і усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають забезпеченню їх прав.

УТОС відзначає 90 річний ювілей. В цей день керівництво департаменту на територіального центру «Берегиня» завітали до організації з привітаннями та подарунками. В залі виробничого підприємства УТОС, де зібралися близько 50 членів організації, заступник директора департаменту – начальник управління у справах осіб з інвалідністю та соціального обслуговування громадян Алла КОТЛЯР та директор територіального центру «Берегиня» Інна ГАЛІЧЕНКО привітали присутніх, подякувавши за роки співпраці та вручили присутнім подарунки.  Натомість, творчі члени організації вітали всіх присутніх вокальними номерами у власному виконанні. 

За свою історію становлення Українське Товариство Сліпих пережило немало важких моментів, проте вони завжди залишаються оптимістами і мають віру,  що Товариство відзначатиме і 100-річний ювілей.

Влада громади, депутатський корпус не залишаються осторонь проблем людей з інвалідністю, у тому числі по зору. За рахунок коштів бюджету громади в рамках заходів програми «Милосердя» особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору передбачено надання матеріальної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг та виплату одноразової матеріальної допомоги до Міжнародного дня сліпих.  Від початку року матеріальну допомогу на оплату ЖКП надано 50 особам даної категорії на загальну суму 107,3 тисяч гривень. Допомогу особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи до Міжнародного дня сліпих у 2023 році отримають 306 осіб, для чого у бюджеті передбачено 128,8 тисяч гривень.

Коштами державного бюджету цього річ особам з інвалідністю по зору компенсується самостійне придбання технічних засобів реабілітації: для 15 осіб – за придбання мобільних телефонів (12 осіб), механічних та електронних годинників (одній особі), аудіоплейєрів (двом особам).

Довготривалі карантинні заходи, запроваджені на території нашої держави, повномасштабне вторгнення російських військ в Україну вплинули на всіх громадян, визначивши найбільш уразливі групи – осіб з інвалідністю. Такі звичні справи як придбання продуктів, отримання пенсії або оплата комунальних послуг перетворилися для них в складну процедуру. В таких ситуаціях у Сумській міській територіальній громаді на допомогу потребуючим приходять працівники територіального центру «Берегиня», які надають послуги догляду більш як 3000 одиноким непрацездатним особам, з яких 27 – з порушеннями зору.