м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Урядом запроваджено експериментальний проект надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам санаторіями Міністерства соціальної політики України

Міністерство соціальної політики України ініціювало зміну моделі взаємодії з державними санаторними закладами, які підпорядковані Міністерству, для запровадження підходу «гроші ходять за людиною» при наданні ними соціальних послуг.

За ініціативою Міністерства, 21 березня Уряд прийняв постанову № 248, яка дозволяє запровадити експериментальний проект, в рамках реалізації якого 2 санаторії сфери управління Міністерства (Спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина» та Спеціалізований Миргородський санаторій «Слава») отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Відтепер внутрішньо переміщені особи з числа:

 • осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та осіб, які
  перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації
  ;
 • осіб житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації 

мають можливість отримувати соціальні послуги:

 • стаціонарного догляду;
 • притулку;
 • підтриманого проживання;
 • соціальної адаптації.

Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Міністерством, та фінансуватиметься в рамках експериментального проекту державою.

Експериментальний проект триватиме до 31 грудня 2024 року

Для отримання соціальних послуг внутрішньо переміщена особа подає заяву про надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (м. Суми, вул. Харківська, 35, Громадська приймальня, роб. місце 13).

Під час подання заяви пред’являються:

 • паспорт громадянина України;
 • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, внесені до паспорта громадянина України;
 • копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ або пенсійне посвідчення.

Умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Департамент здійснює виявлення та оцінювання потреб у наданні окремих соціальних послуг особам та опрацьовує питання щодо їх отримання заявниками.

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОВІДОК: 787-134, 787-135