м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Уряд відновив виплату соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям

Уряд ухвалив рішення відновити з листопада 2020 року виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які отримували її в травні–серпні поточного року.

Зазначеним особам не потрібно повторно звертатися до департаменту, виплата допомоги буде здійснюватися на підставі раніше поданих документів.

Нагадуємо! Допомога надається одному з батьків (опікуну), який зареєстрований як фізична особа-підприємець, на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) та виплачується в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:

– на дітей віком до 6 років – 1779 грн.;

– на дітей віком від 6 до 10 років – 2 218 грн.

Важливо! Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «муніципальна няня».

Звертаємо увагу! Фізичні особи – підприємці, які раніше не отримували зазначену допомогу, можуть реалізувати таке право, подавши заяву з необхідними документами (перелік – нижче) до 15 грудня 2020 року. Документи можна направити поштовим відправленням на адресу департаменту (40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35) або залишити в спеціальній скриньці, розташованій при вході до адмінбудівлі департаменту:

  • заяву на призначення одного з батьків, опікуна;
  • копію свідоцтва про народження дитини віком до 10 років;
  • довідку з Пенсійного фонду України про сплату Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Також документи можна буде подати в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису після запровадження відповідної опції на сайті Міністерства соціальної політики України. Про відповідні технічні можливості мешканців міської територіальної громади буде проінформовано додатково.

Телефони для консультацій:

  • багатоканальний номер 788-888;
  • додаткові телефони – 787-122, 787-123, 050-407-81-99.