м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Умови надання пільг на житлово-комунальні послуги у грошовій готівковій формі

На території Сумської міської територіальної громади мешкає понад 57 тисяч осіб, які мають право на пільги, з яких близько 12 тисяч користуються знижкою плати за житлово-комунальні послуги в грошовій формі.

Є дві форми надання пільг у грошовій формі: готівкова та безготівкова. Надання пільг у грошовій безготівковій формі проводиться автоматично без звернення пільговика. За бажанням пільговика форма надання пільг може бути змінена, але для цього необхідно подати відповідну заяву.

Законодавчо визначено, без згоди пільговика виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі в автоматичному режимі за умови наявності простроченої заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів) понад трьох місяців та загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні це 340 гривень).

Звертаємо увагу, що пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Таким чином, для уникнення автоматичного переведення на грошову безготівкову форму надання пільг необхідно своєчасно проводити оплату за фактично надані послуги та не допускати виникнення  заборгованості.

Отримати консультації з питання надання пільг можливо за телефонами: 788-888 (багатоканальний), 787-135, 050-407-81-17.