м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Учасникам бойових дій роз’яснили механізм нарахування пільг за оплату житлово-комунальних послуг

Департаментом продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота з приводу питань, які найбільше турбують мешканців міста в опалювальному періоді. Так, 21 листопада на зустрічі з учасниками бойових дій директором департаменту Тетяною Масік разом з іншими представниками департаменту вкотре були надані роз’яснення про механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Мешканців турбували питання: соціальних нормативів; стан розрахунку та залишок коштів, які потрібно сплатити; як дізнатися розмір нарахованих пільг, якщо фактичний розмір платежу менше ніж нарахований розмір пільги чи потрібно потім повертати гроші та інші питання щодо монетизації.

Заступник директора департаменту – начальник управління грошових виплат, компенсацій та надання пільг Наталя Москаленко зазначила, що при розрахунку пільг застосовуються соціальні нормативи відповідно до постанови Кабінету мінастрів від 06.08.2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Якщо фактичний розмір платежу менше ніж нарахований розмір пільги, то по закінченню опалювального сезону ці кошти будуть залишатися на обліковому записі пільговика, які можна буде потім зняти і витратити за власним бажанням.

Відповідно до постанови заяви на отримання пільг готівкою приймаються до 15 жовтня та до 15 травня, але Урядом розглядається питання можливості подовження терміну подачі заяв на отримання пільг в грошовій готівковій формі.

Сьогодні вже є можливість скористатися особистим кабінетом пільговика на сайті АТ «Ощадбанк», де відображається сума нарахованих пільг та стан розрахунків з підприємствами надавачами послуг.

Хочеться відмітити, у разі отримання від надавачів комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону буде здійснюватися у грошовій безготівковій формі.

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується вперше, через неточності в даних із технічних причин можуть бути випадки ненарахування суми пільги за жовтень 2019 року.

Під час зустрічі присутні отримали відповіді на поставлені запитання.