м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

У Сумах установили меморіальну дошку загиблому захиснику України Артуру Абрамітову

Сьогодні, 26 лютого, на подвір’ї Сумської школи №18 відбулося відкриття меморіальної дошки випускнику цієї школи – Артуру Абрамітову.  Дошку встановили на фасаді школи.

Вшанувати пам’ять у четверту річницю загиблі захисника України, Почесного громадянина міста Суми зібралися рідні та близькі, бойові побратими, однокласники, вчителі, однополчани.

Після заходів у школі та військового салюту на честь Артура Абрамітова представники департаменту та інші учасники заходу поклали квіти до меморіальної дошки воїну АТО та його могили на Алеї Героїв Центрального міського кладовища.

Артур Абрамітов народився 15 липня 1992 року. В 2009 році, закінчивши школу, він вступив до інституту фізичної культури Сумського педуніверситету ім. А.С.Макаренка. Брав активну участь у спортивних заходах університету. Але свій спортивний потенціал йому так і не вдалося повністю розкрити, бо, на жаль, життя обірвалося занадто рано.

30 березня 2016 року він підписав контракт на службу в Збройних силах України і був зарахований бійцем 2-ї мотопіхотної роти 15-го окремого мотопіхотного батальйону «Суми» 58-ї окремої мотопіхотної бригади. Артур Абрамітов (позивний «Турчик») служив гранатометником. Багато з бійців відзначали його життєрадісність і готовність прийти на допомогу, веселу вдачу та готовність до виконання будь-якого завдання.

26 лютого 2017 року на бойовому чергуванні, внаслідок мінометного обстрілу позицій українських військових в районі промзони м. Авдіївка Донецької області, Артур Абрамітов отримав осколкові поранення в голову та груди, які виявилися несумісними з життям.

Його поховали на  Алеї почесних громадян  Центрального кладовища м. Суми.

Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

5 січня цього року Артуру Абрамітову відкрили пам’ятну дошку в Сумському педуніверситеті.

Вічна пам’ять загиблому герою!