м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

У місті тривають заходи проти насильства

Працівники департаменту приймають активну участь у проведенні заходів, які проходять у місті в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Учасниками «круглого столу», засідання якого проходило 28 листопада в Сумському державному університеті за проектом «Програма по відновленню миру та діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу – 2019», були представники департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації, Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадських організацій, засобів масової  інформації та науковці. Від департаменту участь у засіданні приймала провідний спеціаліст сектору з питань опіки та піклування повнолітніх недієздатних осіб управління соціально-трудових відносин Вікторія Ткаченко.

Метою правозахисного проекту «Голос жінки має силу», який реалізовується громадськими організаціями «Інтелект Сумщини» та «Фундація прав людини», є установлення в суспільстві гендерної рівності, розширення можливостей жінок, послаблення напруженості та пом’якшення конфліктів у суспільстві шляхом спільної творчої діяльності. Одна з особливостей даного проекту – створення майданчику для комунікацій в он-лайн просторі, активна блогерська підтримка, що надає змогу концентрувати тематичну інформацію.

У 2019 році значно посилилась арт-терапевтична складова цього проекту завдяки створенню відокремленого підрозділу ВГО «Арт-терапевтична асоціація», яким у тісній співпраці з Сумським державним університетом було проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Творча багатовимірність простору арт-терапії», низку тренінгів та мастер-класів з цих питань.

 Цього ж дня на базі «Клініки, дружньої до молоді» пройшов захід «Жива книга» з протидії домашньому насильству, під час якого головним спеціалістом  управління соціально-трудових відносин Іриною Діхтяр було проінформовано про стан домашнього насильства в місті Суми, аналіз обставин та причин його здійснення. Підлітки та молодь, що були залучені до участі в заході, зацікавлено слухали життєві історії постраждалих від домашнього насильства, шляхи подолання ними цих негативних ситуацій. Учасники заходу отримали переліки закладів та установ, до яких необхідно звертатися у разі скоєння домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми. До перегляду їм було запропоновано відеоролики «Розірви коло насильства», надані Міністерством соціальної політики України.