м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

У департаменті соцзахисту провели засідання міських комісій

У перший день липня відбулися онлайн-засідання одразу двох міських комісій.

Комісія щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісті), померли, та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь у Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення відбулась під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віри Мотречко.

В результаті засідання комісії 20 особам проведено перерахунок грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення в зв’язку зі збільшенням опосередкованої вартості спорудження житла (наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 20.05.2021 №119) та визначено розмір грошової компенсації відповідно до встановлених нормативів, а саме:

  • 3 членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО,
  • 4 особам з інвалідністю 2-ї групи внаслідок війни з числа учасників АТО,
  • 8 внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України,
  • 5 особам з інвалідністю з числа учасників бойових дій на території інших держав.

Загальна сума необхідних коштів для виплати грошових компенсацій становить 27,4 млн. гривень.

За час роботи комісії 49 особам призначено грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення на загальну суму 56,78 млн. гривень, 28 особам перераховано кошти грошової компенсації на загальну суму 28,7 млн. гривень, 28 осіб придбали житло.

1 липня також відбулось засідання комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, на якому розглянуто 11 справ. В результаті роботи комісія ухвалила: 10 внутрішньо переміщеним особам призначити щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП; 1 внутрішньо переміщеній особі призначити різні види державних соціальних допомог.

З початку року дана комісія провела 26 засідань, на яких розглянуто 628 справ щодо призначення (відновлення) щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП, та інших видів державних соціальних виплат; 1 громадянину в призначенні адресної допомоги відмовлено в зв’язку з непрацевлаштуванням.