Центр УБД був зареєстрований у Сумах 30 березня 2016 року. Отже, цьогоріч установа відсвяткувала вже п’яту річницю свого заснування. Саме 30 березня на базі КУ «Центр УБД» СМР відбулися урочисті заходи та нагородження грамотами працівників Центру учасників бойових дій.
Наразі він є унікальним серед подібних установ в Україні, адже тут учасники бойових дій мають змогу отримати юридичні, медичні, соціальні та психологічні послуги. До того ж усе зосереджено під одним дахом у власному приміщенні.
На сьогодні в Центрі зареєстровані та отримують допомогу 2134 особи. Це мешканці Сумської міської територіальної громади, що є учасниками бойових дій, – ветерани та військовослужбовці, а також члени їх родин. Серед них – 92 жінки-ветерана.
Саме для них, а також для відвідувачів і працівниць Центру до свята 8 Березня було організовано виставку «Зі святом весни!», на яку учні шкіл та вихованці садочків міста виготовили малюнки та листівки.
Не залишаються поза увагою й матері та дружини загиблих учасників АТО. Напередодні Міжнародного жіночого дня в молодіжному центрі «Романтика» відбулися урочисті заходи. Міський голова Олександр Лисенко вітав матерів та дружин загиблих учасників АТО з нагоди Міжнародного жіночого дня – 8 Березня. На гостей свята чекали квіти, подарунки та святковий концерт.
До Дня українського добровольця, що відзначається в нашій країні 14 березня, на базі Центру було організовано зустріч-інтерв’ю з добровольцем, учасником бойових дій Олександром Красієм, який розповів про життя після війни, про проблеми, з якими доводиться стикатись, і як вони вирішуються.
А 16 березня в приміщенні Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Фізична терапія, ерготерапія та психологічна реабілітація військовослужбовців, учасників антитерористичної операції і бойових дій», також присвячений Дню Українського добровольця. Фахівці Центру взяли участь в організації цього всеукраїнського заходу та виступили в ролі спікерів із доповідями щодо фізичної та психологічної реабілітації військовослужбовців учасників бойових дій, поділилися власним досвідом і напрацюваннями в даному напрямку.
Для студентів Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педуніверситету по Центру учасників бойових дій провели ознайомчу екскурсію, в ході якої майбутнім психологам змістовно та цікаво розповіли історію створення установи, про послуги, які надає заклад, а також ознайомили з умовами його відвідування, заходами, що проводяться.
Для відвідувачів Центру постійно проводяться різноманітні заходи, спрямовані на психологічну підготовку та підтримку, реабілітацію та адаптацію. Так, за участю завідувача фізіотерапевтичного відділення були підготовлені відеолекції «Що потрібно знати про 1/3 частину свого життя», «Як справитися з панічною атакою». Проведена інформаційно-практична година «Гіпертонічна хвороба та способи зменшення артеріального тиску в домашніх умовах». А з метою підвищення обізнаності про епідемію туберкульозу підготовлено відеоролик «Вся правда про туберкульоз» до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.
Центром психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМа в онлайн-режимі був проведений круглий стіл на тему «Важливість профілактики суїцидів під час викликів в суспільстві: війни та пандемії Covid-19. Досвід організацій», в якому взяла участь і практичний психолог Центру.
Напередодні Дня щастя працівники Центру організували акцію «Стати щасливим за власним бажанням». Кожен бажаючий отримав «метелика щастя» і висловив особисту думку про те, що для нього – щастя. Звісно, що в кожного своє бачення щодо цього, але головною ознакою щастя для всіх без винятку є МИР. Адже дорогою ціною він нам дістається.
Не забувають у Центрі й тих, хто вже ніколи не переступить поріг рідної домівки. 26 березня вшанували пам’ять полеглого захисника України Максима Наріжного на Алеї Слави, що на Центральному кладовищі. Рідні та знайомі бійця, представники міської влади, департаменту соціального захисту населення та Центру учасників бойових дій поклали квіти до могили воїна та вшанували його хвилиною мовчання.
Для отримання соціальних і реабілітаційних послуг у Центрі учасників бойових дій захисники України та члени їх сімей можуть звернутися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, 35, тел. 787-139) або безпосередньо до Центру (вул. Герасима Кондратьєва, 165/71, тел. 050-107-94-53).