м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Цьогорічні особливості виплати разової грошової допомоги до 5 травня

Департаментом проведена робота з військовими частинами, установами та організаціями щодо оформлення списків для виплати разової грошової допомоги ветеранам війни відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»: опрацьовані списки від 19 установ та сформовано заявку на фінансування даної допомоги для 3 976 учасників бойових дій на 5,9 млн. гривень.

Зауважуємо, що відповідно до Урядової постанови (від 07.05.2022 № 540) в поточному році виплату грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни з числа пенсіонерів здійснюється Пенсійним фондом України. Особам, які не є пенсіонерами, кошти грошової допомоги будуть перераховані департаментом на спеціальні рахунки військових частин, установ та організацій, іншим – на їх особисті рахунки в уповноважених банках.

Розмір допомоги залишився на рівні минулого року. Списки від військових частини приймалися до 31 травня, у разі неможливості подання таких відомостей у визначений термін – їх подання ще можливе до 30 вересня.