м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Центр учасників бойових дій звітує про свою роботу

Центр учасників бойових дій, що є комунальною установою Сумської міської ради, інформує про виконання планових показників за травень. На обліку в Центрі перебуває 2 182 особи з числа захисників України та членів їх сімей. Протягом звітного періоду зареєстровано нових 5 осіб (у т.ч. один учасник бойових дій, що працює на підприємстві в м. Суми, але фактичне його місце проживання значиться за межами громади).

За травень місяць надано 632 послуги 379 особам, а саме:
– відділенням соціальної адаптації – 245 послуг 177 особам;
– медичним відділенням – 363 послуг 174 особам;
– юрисконсультом – 21 послуга 20 особам;
– ЦНАП – 1 послуга 1 особі;
– одній особі надано 2 транспортні послуги.

Проконсультовано близько 150 особам, які звернулися на «гарячу лінію» Центру, та стосувалися юридичних питань, санаторно-курортного оздоровлення дітей та учасників бойових дій, надання пільг, медичних послуг, отримання земельних ділянок тощо. Проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота з актуальних питань соціального захисту для учасників бойових дій через веб-ресурси установи (http://atocentr.sumy.ua; сторінка в соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/rehabilitationcentreATOSumy) – розміщено понад 50 інформаційних матеріалів.

Кожне державне свято – це чергова історична сторінка нашої неньки-України, про яку ми не маємо права забути. З метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, адміністрація Центру учасників бойових дій взяла участь у місцевих заходах з нагоди 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Також, для сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у підростаючого покоління, підготовлений відео-урок «Як зробити власноруч квітку пам’яті» до Дня Пам’яті та Примирення (http://atocentr.sumy.ua/?p=8281).

Сім років тому, поклав своє життя за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни Герой України, Почесний громадянин міста Суми Олександр Аніщенко. Віддати данину пам’яті мужнього воїна в день його загибелі до могили прийшли батьки та рідні, друзі та побратими, представники департаменту соціального захисту населення та працівники Центру. Учасники заходу вшанували пам’ять Олександра Аніщенка хвилиною мовчання і поклали квіти до його пам’ятника.
Особливої уваги і турботи у День матері потребують ті жінки, які втратили найдорожче – своїх дітей. Тож з привітаннями до свята працівники установи завітали до матерів загиблих воїнів-захисників АТО/ООС та вручили їм подарунки у вигляді теплих пледів. Працівниками виготовлені власноруч та роздані привітальні листівки для отримувачів послуг, матерів.

 

Складно собі уявити нашу медицину без медичної сестри. Це одна з найгуманніших професій нашого часу, так як життя людини, її здоров’я – головні цінності для кожного. Саме тому у Всесвітній день медичної сестри працівники установи привітали медичний персонал з професійним святом і сердечно подякували за важливу і гідну працю у відео привітанні.

До відзначення Дня сім`ї працівники Центру готувалися заздалегідь. Це свято є значимим, адже кожній людині, потрібні батьки, сім`я, домівка. Тому створили для всіх відео-привітання та розмістили його на веб-ресурсах установах для наших рідних отримувачів послуг (http://atocentr.sumy.ua/?p=8306).

На базі установи соціальним працівником було проведено інформаційну годину для осіб, що потребують працевлаштування на тему «Дієві методи пошуку роботи». Під час інформаційної години були розглянуті такі питання: Як написати резюме?; Підготовка до співбесіди; Ефективні методи пошуку роботи; Ринок праці. Сподіваємося, що дані заходи дійсно допоможуть не працевлаштованим знайти потрібну роботу.


День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Бережи українське – носи вишиванку! Ці слова Ліни Костенко – гасло працівників Центру учасників бойових дій, які стали активними учасниками челенджу до Дня вишиванки (http://atocentr.sumy.ua/?p=83650).

 З метою обміну досвідом та обговорення питань співпраці на базі установи відбулася робоча зустріч практичних психологів комунальних установ, підпорядкованих департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради. Під час наради обговорювалися питання щодо надання кваліфікаційної психологічної допомоги спеціалістами. Також була презентована робота практичного психолога Центру.

Психологічна просвіта – шлях до психологічної культури особистості. Задля привернення уваги до такого напрямку реабілітації учасників бойових дій, як зоотерапія практичним психологом було підготовлено відеоролик на тему «Терапія за допомогою тварин». Для висвітлення даного питання була проведена робота із діючими та демобілізованими військовослужбовцями у форматі опитування. Так, на підтвердження інформації про те, що собаки та коти допомагають заспокоїтись, відволіктись та розслабитись, учасники АТО відправили фото із своїми улюбленцями. Дані фото були використані під час підготовки інформаційного відеоролику. Відео оприлюднено на сайті установи, Ютку-каналі та розміщено в соціальній мережі Фейсбук (http://atocentr.sumy.ua/?p=8388).

У травні 2021 року у м. Києві в рамках фестивалю «Звитяга Нескорених» відбулися відбіркові національні змагання «Ігри Воїнів». Це най масштабніші змагання серед військовослужбовців і ветеранів, які дістали травми, поранення та захворювання у районі ведення бойових дій. Вперше, серед учасників відбіркових змагань, був залучений і наш сумчанин, учасник бойових дій, учасник антитерористичної операції, Ігор Лугина, який змагався у категоріях: стрільба з лука, гребля, кульова стрільба та жим лежачи, показавши чудові результати.

Доправлено до м. Київ зібрані поліетиленові кришечки (300 кг) до заводу-переробника, кошти від яких будуть перераховані, як благодійна допомога учасникам бойових дій через благодійний фонд «ОВЕС».

За зверненням учасників бойових дій, соціальними працівниками здійснено 6 актів обстеження житлово-побутових умов проживання осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах. З метою визначення та вирішення потреб даної категорії осіб.

Відбулися робочі зустрічі, а саме: з Міністром у справах ветеранів України Ю. Лапутіною та з заступником Полтавського міського голови І. Петріченко та депутатом Полтавської міської ради на базі Центру. Очільниця Міністерства ознайомилася з матеріально-технічною базою Центру, поспілкувалася з директором О. Мордванюком та колективом установи і нагородила їх відзнаками.

Також, під час візиту, медалями «За жертовність і любов до України» матерів загиблих воїнів нагородили представники Православної церкви України.

Керівництвом Центру та працівниками постійно підтримується зв`язок з членами сімей загиблих Героїв, особами з інвалідністю внаслідок війни, добровольцями, волонтерами для виявлення та вирішення їх проблемних питань.

Адреса Центру учасників бойових дій: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165/71 (військове містечко), телефон 050 107 94 53.