Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради продовжує роботу щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.
З початку року 277 мешканців громади звернулися з заявами щодо забезпечення 903 допоміжними засобами реабілітації. Найбільше потребують у забезпеченні ортопедичним взуттям, кріслами колісними, палицями та милицями. На даний час проводиться робота щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб, які надали заяви протягом січня-березня поточного року.
Медичні показання для забезпечення допоміжними засобами реабілітації визначаються для:
осіб з інвалідністю – медико-соціальними експертними комісіями з оформленням індивідуальної програми;
дітей з інвалідністю та інших осіб – ЛКК або лікарсько-консультативною комісією клініки Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності з оформленням відповідного висновку;
учасникам бойових дій, постраждалим, яким не встановлено інвалідність, – ВЛК з оформленням відповідного рішення чи ЛКК з оформленням відповідного висновку.
Якщо в особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи, яка переселилася з районів та у період проведення воєнних (бойових) чи районів, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам під час військової агресії Російської Федерації проти України, з тимчасово окупованої території чи району проведення АТО, району здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, і у них або їх законних представників відсутні необхідні документи, територіальне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю перевіряє дані в банку даних, а за відсутності їх у банку даних сприяє в отриманні за місцем проживання/перебування:
Для забезпечення допоміжними засобами реабілітації особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники подають до департаменту (вул. Харківська, 35, каб. 127) заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у паперовій формі або через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг та документи:
За більш детальною інформацією можна звернутись за телефоном: 787-143.