м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Триває робота комісії у справах альтернативної (невійськової) служби

Законодавство України, зокрема закон «Про альтернативну (невійськову) службу», передбачає право на альтернативну службу громадянам України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Альтернативна (невійськова) служба у півтора рази перевищує строк військової служби. Не направляються на альтернативну службу особи, які звільнені від призову на строкову військову службу або яким надано відстрочку.

Проходячи альтернативну службу, громадянин виконує обов’язок перед суспільством у вигляді суспільно корисних робіт у сфері соціального захисту населення, охорони здоров’я, захисту довкілля, житлово-комунального  господарства тощо.

Наразі у Сумах проходять альтернативну службу 15 громадян, які належать до релігійних громад: Свідки Єгови, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Сумська помісна церква.

З урахуванням потреб територіальної громади віруючі виконують роботи з комп’ютерного набору, обслуговування електроустаткування, прибирання території, фахової фізичної реабілітації, електрогазозварювальних, сантехнічних, столярних, підсобних та інших робіт у комунальних підприємствах та установах Сумської міської ради «Центральна міська клінічна лікарня», «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона», «Центр догляду за тваринами», «Міськводоканал», «Сумитеплоенергоцентраль», «Паркінг» та Комунальній установі Сумської обласної ради – Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Звертаємо увагу, що оскільки воєнний стан продовжено по 17 серпня 2023 року, а під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться (стаття 181 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»), тому нові направлення на альтернативну (невійськову) службу також не здійснюються.

Для реалізації прав громадян на альтернативну (невійськову) службу в Сумській  міській територіальній громаді створена відповідна комісія, яку очолює заступник міського голови Віра Мотречко.

Окрім розгляду заяв громадян про направлення на альтернативну службу комісія також розглядає питання про зміну місця проходження служби чи дострокове звільнення з неї, питання про ухилення громадянина від проходження альтернативної служби або вчинення інших дій, на які він згідно із законодавством не має права.

З питань альтернативної (невійськової) служби можна отримати консультації за телефоном 787-147 чи при зверненні до департаменту – м. Суми, вул. Харківська, 35.

Фото з засідань комісії 16 та 25 травня 2023 року.