м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Триває робота комісії у справах альтернативної (невійськової) служби

03 серпня 2023 року проведено чергове засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко, на якому розглядались питання проходження альтернативної (невійськової) служби 2 особами, за рішенням комісії 1 особі продовжено строк її проходження, 1 особі відмовлено в направленні на проходження такої служби.

Всього з початку цього року було проведено 7 засідань, на яких розглянуто питання проходження альтернативної (невійськової) служби.

Проходять альтернативну (невійськову) службу 15 мешканців громади, які належать до релігійних громад Свідки Єгови, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Сумська помісна церква.

Особи, які проходять альтернативну (невійськову) службу, з урахуванням потреб Сумської міської територіальної громади забезпечують виконання робіт з комп’ютерного набору, обслуговування електроустаткування, прибирання території, фахової фізичної реабілітації, електрогазозварних, сантехнічних, столярних, підсобних та інших робіт в комунальних підприємствах та установах Сумської міської ради «Центральна міська клінічна лікарня», «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона», «Центр догляду за тваринами», «Міськводоканал», «Сумитеплоенергоцентраль», «Паркінг» та Комунальній установі Сумської обласної ради – Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Звертаємо увагу, що статтею 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачено, що на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Крім того, в статті 115 постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2023 № 92 «Про внесення змін до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» визначено, що під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться. Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» заміна військової служби під час мобілізації альтернативною службою не передбачена.

За отриманням консультацій щодо порядку проходження альтернативної (невійськової) служби можна звертатися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатково – 787-147.