м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Тетяна Масік – про підсумки роботи департаменту за минулий тиждень на апаратній онлайн-нараді

У понеділок, 2 листопада, на апаратній онлайн-нараді міський голова Сум Олександр Лисенко, перш ніж заслухати звіт за минулий тиждень директора департаменту, привітав Тетяну Олександрівну, а в її особі всіх працівників очолюваного департаменту з професійним святом, яке цьогоріч відзначалося 1 листопада. Олександр Миколайович відзначив, що працівники установи в наш час роблять дуже складну і велику роботу в інтересах мешканців громади. Тому навіть порівняв їх із медиками, оскільки послуги, які вони надають людям, що опинилися в складних життєвих обставинах, такі ж необхідні і важливі, особливо в нинішній ситуації, що ускладнилася через всесвітню пандемію коронавірусу. Мер побажав усім здоров’я, наснаги та подальших успіхів у роботі.

Щодо роботи установи на минулому тижні, то на період віднесення громади до «червоної зони», департамент продовжує роботу в режимі, організованому в умовах карантину: особисті прийоми громадян не проводяться, документи приймаються за допомогою пошти або через електронні сервіси.

За минулий тиждень у скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю № 35 на вулиці Харківська, мешканці громади залишили 766 пакетів документів. Більшість порушених у зверненнях питань стосувалися оформлення державних соціальних допомог та субсидій, надання пільг та матеріальної допомоги.

Взагалі протягом минулого тижня департаментом надано 1 697 соціальних послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

Також із метою максимального виключення необхідності відвідування органів соціального захисту населення в період запровадження карантинних заходів 1 376 внутрішньо переміщеним особам в автоматичному режимі, без особистого звернення даних громадян, подовжено на період дії карантину, тобто по 31 грудня 2020 року, виплату щомісячної адресної допомоги на проживання.

Проведено автоматичний розрахунок розміру житлової субсидії та нарахування пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги за жовтень поточного року. Із жовтня субсидію отримують 23 895 домогосподарств (по інших – або відмова, або відсутня інформація про сплату ЄСВ, інші причини). При цьому по 4 014 домогосподарствах визначено нульовий розмір субсидії. Крім того, розмір житлової субсидії розрахований із урахуванням збільшених соціальних нормативів на 50%, що встановлюється на період дії карантину, а також враховано збільшення ціни на послугу з газопостачання (з 5,499 грн./м3 до 6,736 грн./м3).

Загальна потреба в коштах на виплату субсидій та пільг становить 25,6 млн. гривень, із них субсидії нараховано 20 500 домогосподарствам, на 17,1 млн. гривень, пільги – 11 957 особам на 8,5 млн. гривень.

Отже, за жовтень 2020 року отримають субсидію готівкою 4 080 представників домогосподарств через відділення АТ «Укрпошта» (3,2 млн.  гривень), 16 136 домогосподарств – грошовим переказом через банківські установи (13,6 млн. гривень). Пільги ж готівкою отримають 3 874 пільговика на суму 3,4 млн. гривень.

У безготівковій формі субсидія буде перерахована 284 домогосподарствам (259,9 тис. гривень), пільги – 8 083 громадянам (5,1 млн. гривень).

6 вищих навчальних закладів профінансовано для забезпечення проведення виплати 735 студентам, яким призначено соціальну стипендію за жовтень 2020 року, на суму 1 543 тис. гривень.

За рахунок коштів територіальної громади підприємствам-надавачам послуг відшкодовано витрати за надані в вересні пільги з оплати послуг зв’язку в сумі 85,4 тис. гривень.

Відповідно до місцевих програм соціального спрямування проведені виплати:

– для лікування надано цільову матеріальну допомогу одній особі в сумі 35 тис. гривень – у рамках програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя».

– військовослужбовцю, який проходить військову службу за контрактом у Збройних силах України, надано матеріальну допомогу в розмірі 3 тис. гривень – відповідно до програми Сумської міської територіальної громади «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей».

Комунальні установи працюють у плановому режимі. Соціальні працівники територіального центру «Берегиня» на дому обслуговують 710 одиноких громадян. Крім того, 100 одиноких осіб отримують благодійні обіди з доставкою додому.

Робота з відвідувачами терцентру «Берегиня», а також «Центру учасників бойових дій» організована виключно в онлайн-режимі, але в повному обсязі.