м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Термін заміни посвідчень чорнобильців – подовжено

Кабінет Міністрів до 1 січня 2022 року подовжив термін проведення заміни посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Постанова Кабміну ухвалена під час засідання уряду 25 листопада.

Термін заміни посвідчень подовжено:

– особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

– учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;

– особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Подовження терміну заміни посвідчень вищезазначених категорій гарантує громадянам право отримувати бланки посвідчень за новими зразками та користуватися відповідним пільгами та компенсаціями відповідно до норм чинного законодавства. Старі посвідчення будуть діяти до кінця 2021 року.

Додатково повідомляємо, що не потребують заміни та є дійсними посвідчення:

  • учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2 та 3);
  • особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2);
  • потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3);
  • дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
  • дружини (чоловіка) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

На сьогодні проведено заміну посвідчень близько 98% від загальної кількості постраждалих осіб. Водночас робота комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян уповільнилася через карантинні заходи, введені в Україні через розповсюдження COVID-19. Департамент також працює в обмеженому режимі. З огляду на зазначене й виникла необхідність продовжити термін проведення заміни посвідчень до 01.01.2022.

Рекомендуємо не відвідувати департамент без нагальної потреби та скористатися можливістю отримати консультації в телефонному режимі за багатоканальним телефоном 788-888.

Додаткові номери для отримання інформації: 787-144, 050-407-83-84.

Вся актуальна інформація розміщена на сайті департаменту: https://dszn.smr.gov.ua та на сторінці департаменту «Соціальний захист міста Суми» в мережі «Фейсбук» (https://www.facebook.com/sumysoczahyst).