м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сумський місцевий центр з надання БВПД інформує: ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ

В умовах правового режиму воєнного стану одним із найбільш актуальних питань є порядок перетину державного кордону. Нормативно-правовим актом, що регулює дане питання є Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Однак у зв’язку із викликами, які постають перед нашим суспільством у ці складні часи законодавство трансформується, так згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 року було прийнято Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:

  • військових, правоохоронних органів;
  • військових адміністрацій;
  • медичних закладів;
  • відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

Варто зазначити, що строк дії такого дозволу – не більше шести місяців. Строк перебування за кордоном – не більше 30 календарних днів.

Також необхідно наголосити на тому, що перетин державного кордону водіїв транспортних засобів суб’єктів господарювання, котрі мають відповідну ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом здійснюється такою особою лише на транспортному засобі, який є засобом провадження господарської діяльності ліцензіата, повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.

Звертаємо увагу, що на одному транспортному засобі державний кордон можуть одночасно перетинати:

  • один водій на вантажному транспортному засобі ліцензіата;
  • два водії на пасажирському транспортному засобі (автобусі) ліцензіата.

У даному випадку строк перебування за кордоном не може перевищувати 45 календарних днів.

Рішення про виїзд за межі України працівників підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці, приймається:

  • стосовно працівників АТ «Українська залізниця» та підприємств залізничного транспорту, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, – Мінінфраструктури;
  • щодо працівників підприємств, для яких вантажний залізничний транспорт не є основним видом діяльності, – обласними, Київською міською військовими адміністраціями за місцезнаходженням таких підприємств.

Також даним нормативно-правовим актом передбачено, що пропуск спортсменів, тренерів, спортивних суддів та інших спортивних фахівців здійснюється у разі нявності рішення Міністерства молоді та спорту України, щодо включення до складу учасників спортивного заходу (підтвердні документи). У даному випадку строк перебування за кордоном – не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону, але не менше строку проведення заходу, визначеного в Єдиному календарному плані фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на відповідний рік. Також законодавством передбачено, що строк може бути збільшений у разі, коли зазначені особи братимуть участь в іншому спортивному заході в іншій країні, визначеній Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на відповідний рік, який починається протягом 10 робочих днів з дня завершення попереднього спортивного заходу.

* за інформацією Сумського місцевого центру з надання БВПД (https://www.facebook.com/sumy.bvpd)