м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сумська міська територіальна громада приєднується до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня 2021 року Сумська міська територіальна громада приєдналася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Під час акції проводитимуться просвітницько-профілактичні заходи щодо формування культури гендерної рівності, попередження ризиків потрапляння у рабство, навичок протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми. Враховуючи карантинні обмеження з метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції заходи проводитимуться здебільшого в онлайн режимі у вигляді тренінгів, челенджів, квестів, семінарів, бесід, практичних занять, виставок, перегляду відеоматеріалів та світлин з відповідної тематики.

Починається акція 25 листопада, бо саме цей день у 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила «Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок». Насильство щодо жінок – одне з найпоширеніших порушень прав людини в світі, не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи, воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси і культури.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кожна третя жінка (33%) у світі протягом свого життя зазнає фізичного чи сексуального насилля. Переважно це домашнє насильство та здебільшого з боку свого інтимного партнера.

Залишається актуальною проблема домашнього насильства і для Сумської міської територіальної громади. З початку року відбулося 712 випадків домашнього насильства по відношенню до 516 осіб, 431 з яких (83,5%) – жінки. Аналізуючи стан родинного зв’язку між постраждалими та кривдниками спостерігаємо, що 32,6% домашнього насильства допущено чоловіками по відношенню до дружин, 27,1% – синами по відношенню до матерів. Слід зазначити, що відносно 77 осіб домашнє насильство вчинялося неодноразово. Всіх постраждалих від домашнього насильства проінформовано про установи, в яких можна отримати медико – соціальну, психологічну, юридичну та інші види допомоги.

Слід пам’ятати, що досвід або загроза насильства перешкоджають жінкам в повній мірі здійснювати свої права людини і користуватися ними. Головне не замовчувати проблему та звертатися по допомогу.

З метою підвищення обізнаності щодо гендерно-зумовленого насильства та гендерних стереотипів пропонуємо долучитися до інформаційної кампанії «Спровокувала?» від ООН Жінки в Україні, яка має на меті кинути виклик культурі звинувачення жертви (віктімблеймінгу), відеоматеріали можна переглянути за посиланнями: https://cutt.ly/dTW63Pw, https://cutt.ly/1TEqTc4, https://cutt.ly/kTEq0YZ, https://cutt.ly/pTEwixi, та https://cutt.ly/LTEwnSK.

Перелік організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства в Сумській міській територіальній громаді відповідно до компетенції – Перелік