м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Субсидія на понаднормову площу житла: хто має право?

Житлова субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, призначається на норму, що перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла, якщо про це зазначено у заяві.

Понаднормова площа житла розраховується збільшенням соціальної норми житла для домогосподарства на 30 відсотків. Соціальна норма житла становить 13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на домогосподарство.

Наприклад:

– зареєстрована 1 особа: соціальна норма житла складає 48,87 кв.м., понаднормова площа житла – 63,53 кв.м.;

– зареєстровані 2 особи: соціальна норма житла – 62,52 кв.м., понаднормова площа житла складає – 81,28 кв.м;

– зареєстровані 3 особи: соціальна норма житла – 76,17 кв.м., понаднормова площа житла – 99,02 кв.м.

Але слід звернути увагу, що призначення житлових субсидій на понаднормову площу житла переглядається коли відбулися зміни складу зареєстрованих осіб, у житловому приміщенні, зміни складу сім’ї члена домогосподарства (одруження, розірвання шлюбу, народження, смерть) або працевлаштування таких осіб чи виникнення у них інших джерел доходів. Про такі зміни одержувач житлової субсидії зобов’язаний повідомити протягом 30 календарних днів.

До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу, належать особи, які не досягли повноліття та громадяни, які отримують:

– пенсію за віком, за вислугою років, у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;

– державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

– державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

– тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Інформація про належність до вищезазначених категорій осіб зазначається в декларації, яка подається разом з заявою. Якщо субсидія вже призначена на соціальну норму житла, то на понаднормову площу субсидія може бути призначена за заявою з місяця звернення.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами: 788-888, 787-123, 050-407-81-99, 050-407-80-02.